Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Malawi sügérekhez milyen...

Malawi sügérekhez milyen növényt vegyek még?

Figyelt kérdés
Eddig van 3 anubias, még veszek 2-t. Meg lesz 2-3 microsorum, de ezeken kívül még valami? Nem szeretném ha lecsócsálnák a növényeket, de szeretnék valamit még bele. Tapasztalatok?
2010. szept. 19. 18:48
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

hínárokat ne vegyél szertinem mert a halaid megeszik

De ha mégis vennél, akkor abból nekem csak egy fajta maradt meg, az ami innen balról a második sötétzöldebb, viszont a nevét nem tudom, talán tündér, vagy sellő lehet:


[link]

2010. szept. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

ezek az akváriumaim voltak régebben, csak mondom a hínárok pár hónap alatt kidöglöttek, és a hemiantusz is ami ott van középen a talajban az a fű szerű, az döglött ki legelőszőr :)


[link]


A többi megmaradt, tehát az anubiasok, páfrány, moha, az nőtt minden.

2010. szept. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

Szóval nekem van sok akváriumom, most csak 4db működik, mert lámpám az nincs olyan sok hozzá :) és már így is bazi sok a villanyszámlám.


Meg szoktam halakat cserélgetni benne, a halas boltos pasival ha látok vlaami jófélét ami tetszik :)


Vagy ha véletlen olyat veszek ami bántja a másikat, és akkor muszáj becserélnem másra :D

2010. szept. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Dejó :) Olyan aranyosak a garnélák :) Szép az akváriumod! :)
2010. szept. 19. 21:50
 15/37 A kérdező kommentje:
Fú ez komoly, most látom a többit is! :) Nemsemmi...nekünk csak egy 300 literes van (egyelőre), de hát úgy szokott lenni, hogy mindenki elkezdi, és ha sikerélménye van és nem un rá, akkor több lesz és nagyobb...majd meglátjuk :) Először úgy volt, hogy 100 literes lesz...aztán 200..utána már szemeztünk a 240-essel, de végül 300-as lett. De párom azt mondja lassan ezt is kicsinek látja. Hát elég volt ezt is cipelgetni :)
2010. szept. 19. 21:52
 16/37 anonim ***** válasza:

Egy 300 literesbe mondjuk bazi sok növény kell, hogy látszódjon.



Nálam:

- a 100 literesben van egy 20cm-s nagy márványsügér, mellette kubai kékrák + 1 frenatus halacska


- a 70 literesben vannak tetrák + vitorlás


- a 40literesben ékfoltos razbórák + valami piros halak


- a 45 literesben pedig szaporodnak a kis garnélák+csigák


most így más nincs éppen


de nehogy vegyél kubai kékrákot a sügereid mellé, mert az minden növényt feldarabol apróra vágja a hülye kis ollójával :)

2010. szept. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
áhh semmi nem lesz benne, csak sügik meg ancik :) :) mondjuk szép az a rákocska...de nem nagyon illik sügerekhez :)
2010. szept. 19. 23:14
 18/37 anonim ***** válasza:

Naja.


A sügerek mellé még lehetne esetleg vitorlást, mert a vitorlás is sügér családból való, tehát ők bírják egymást.


Ha meg raksz be kis neont, akkor a sügik boldogan levadásszák, persze az már horror. Persze jó nekik az élő tubi, szunyog, vagy száraztáp, vagy fagyi kaja. A sügerek nem válogatósak :)

2010. szept. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Nekem voltak régen afrikai sügereim, és volt nekik ehhez hasonló műkő bújkálójuk:


[link]


Ezt nagyon szerették, a lukakba bementek és ott védték mindig a saját területüket.


Da aztán bemászott a hülye nagy algaevőm is, és beleragadt, nem tudott kijönni, aztán ott döglött meg.


A másik algaevőt meg úgy kellett kipiszkálni mert az is bele volt ragadva.


Úgyhogy végül ezt az egész műkő bújkálót kivettem onnan.

2010. szept. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Afrikai sügérhez nem lehet betenni vitorlást, egy az, hogy széthajtanák, másik meg, hogy teljesen más a vízigénye. :) A vitorlás dél-amerikai. Meg hát ha már afrikai, akkor afrikai :) Sőt még afrikainál is leszűkítettük a kört, csak Malawi tavi sügérek lesznek, azon kívül lehetne még Tanganyika tavit, de a tropheusok elég kényesek. Meg hát drágábbak is jóval.

Úgyhogy marad a Malawi :)

2010. szept. 20. 09:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!