Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik élővilág a legjobb 54...

Melyik élővilág a legjobb 54 L-re?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a szakirodalmat meg a fórumokat, de mégis szeretnék kérni segítséget.


Mivel csak 54 L akvára volt lehetőségem, ezért a kedvenc halaimat nem tarthatom (neon, palacsinta algázó, Anci - sőt, egyes források szerint még az ékfoltos razbóra és a kolibrihal is kiesik. Pláne hogy eg yilyen pici akváriumban a valós víztérfogat is inkább 45 L körüli csak).


Eheim 160-as szűrő lesz. És egy hőmérő. Az íróasztalon lesz, afölött a rész fölött, ahol a fiókok vannak. Alatta polifoam.


Lesz benne esetleg:

dragon stone

Akváriumi szilikátos dekorhomok (fekete 1-3 mm)

dark wood


Élőlények (asztali lámpával világítva napi pár órát)

3-5 gömbmoha

Anubias

Cryptocrine

Lomariopsis lineata



Élőlények:


4 hétnyi érés után telepíteném:

1 db batmancsiga

1 db hagymacsiga

1 db vörös versenycsiga

6 db narancs törperák (CPO)


Ha ezek az élőlények jól vannak, akkor 2 héttel később még hozzáadnék egy kis halrajt:

törpe pettyes kalászhalból 6 db-ot


Mit gondoltok, ez így működni fog?



2022. jún. 29. 21:08
 1/8 A kérdező kommentje:

A másik lehetőség halakra egy csapat sima guppi:

1 hím és 3 nőstény.

2022. jún. 29. 21:08
 2/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Én kicsit félnék ,hogy a CPO bántaná a kalászhalakat. Állítólag a nálánál nagyobb (tehát úgy 5-7 cm-től felfele) halakat általában nem bántja, de a kisebbeket lehet. A törpe pettyes meg éppenséggel igen aprócska. Szerintem én nem kísérteném a sorsot, pláne ekkora helyen, s inkább a két faj közül csak az egyiket tartanám. Esetleg CPO helyett valamilyen garnélát.

Egyébként a többi szerintem stimmel :) De majd hátha jön valaki s észrevesz valamit. S ahogy nézem kb csak lassúbb növésű növényeid lesznek szóval csak finoman a tápanyagokkal, világítással, vízcserékkel stb.

2022. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gerinctelenekkel nem sok tapasztalatom van, az se túl pozitív, szóval ahhoz nem tudok hozzászólni.

A második felállást viszont semmiképpen sem ajánlom. A guppik elevenszülők, nagyon hamar elszaporodnának. Ha amellett döntesz, inkább egy csak hímekből álló csapatot rakj össze. Én is úgy tartom és teljesen jól megvannak, nem csipkedik egymást és nagyon látványosak.

2022. jún. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én egy ekkora aksiban növényes-garnélást rendeznék be, esetleg néhány törpe razbórával.

LED-es világítással, jó minőségű növényes aljzatba ültetett gazokkal.


A te verziód se rossz, de cpo helyett valami nagyobb testű integető garnélával. Békésebb lenne úgy.

A cryptonak meg a gömbmohának nem biztos, hogy elég lesz a fény.

2022. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én is olvastam, hogy a kisebb halakat megehetik a CPO-k, de azt hittem a kalászhalak már nagyok (3 cm). De akkor nem kockáztatok.


A másik fejtörést az okozta, hogy a razbórák valójában szintén 60 L-t kívánnának. Boraras brigitta meg a galaxy "razbóra" lenne okés, de félek, hogy ezeket vadon fogták be.


A guppikra azért gondoltam, mert igénytelenek, csodaszépek, és azok biztosan nem lettek vadon fogva ha ilyen szaporák. Azt gondoltam, hogy a házi szaporulatot majd ők maguk tartanák kordában, ha nincs túl sok búvóhely. De akkor talán mégis inkább fiúbandát veszek :)



A homok-kő-fekete fa megfelelő? Tudom hogy aprószemű kell, hogy ne üljön bele a mulm. De a kémhatást pl. nem tudom kitalálni, hogy mennyire torzítják.


Cryptocoryne-t akkor nem teszek bele, megnézem hogy a 3 db kis gömbmoha mennyire boldog. Tápozni nem nagyon gondoltam egyébként, azt szeretném ha minden épphogycsak nőne.

2022. jún. 29. 23:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A törpe pettyes kalászhal feje kopogni fog az akvárium üvegén. Anno én is hittem a leírásnak, aztán szépen költöztethettem a bandát a 112 literesbe. Na, ott már jó volt nekik.


A CPO-k népsűrűsége nekem gyanús, hogy sok. Territoriális állatok, az, hogy a többi crayfishhez képest kevésbé agresszívak, még nem jelenti azt, hogy nem verik agyon egymást a helyért.

A hosszú uszonyos dolgok (pl. guppik) sem ajánlhatóak melléjük.


Az 54 liter az még mindig erősen kompromisszumos akvárium méret. Ha rajtam múlna:

- megcsinálnám CPO specifikusnak, 1 hím, 2 nőstény, más semmi.

- vagy CPO helyett keresnék valami erősebb színű Neocaridina garnélát (sakura, kénsárga, narancs...), aztán melléjük mehetne guppi vagy valami törperazbóra

- vagy raknék bele 1 db bettát és csókolom :D (jó, nekem amúgy is szívem csücske a faj)



"A guppikra azért gondoltam, mert igénytelenek"

Jegyezd meg: nincs igénytelen hal, csak igénytelen akvarista! Vakszerencse, hogy a guppi elvan magyar csapvízben és nem köpi ki a lemezes tápot... de kapásból az etetést lehetne jobban, természetközelibben csinálni.


Világítás, növények:

- majd jön valaki nálam okosabb és megmondja a tutit, de nekem az asztali lámpa néhány órára bekapcsolva még az alap növényekhez is karcsúnak tűnik

- a cryptocorine gyökértáp igényes. Egyébként könnyen tartható, változatos színű, méretű, formájú. Szerintem kár lenne kihagyni egy kezdő akváriumból csak azért, mert néhány havonta gyökértápot kell nyomni melléjük az aljzatba. Nem akkora kaland az...

2022. jún. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Muszáj gyorsan növő növényeket is betenni, különben alga gondjaid lesznek. Ha nincs aki gyorsan felszívja a tápanyagot, akkor elindulnak az algák.
2022. jún. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Esetleg ami még jó lehet, az a Corydoras habrosus csapat. Azt írják, hogy "Lassú mozgású folyókban, állóvizekben található meg leginkább, ahol dús a vegetáció. Gyakran kimerészkedik az elöntött területekre is." Ők 3-3.5 cm-re nőnek.


Garnélák is nagyon szépek külsőre, de ők elég mozdulatlanok voltak az állatkereskedésben, ezért vetettem el eredetileg. De lehet, hogy nem betegesek csak pihentek?


Egyébként meggondolom a csak CPO és más semmit is.



Bettát nem nagyon szeretnék, bár tényleg nagyon szép.


Ha mindenki algaevő és pl. akár több csigát rakok az nem elég algásodás ellen?

A tápozás egyáltalán nem szimpi, a normál szobanövényeket sem tápozom soha. (Az állataim itatójából szoktam rájuk önteni a vizet ... Az akva fáradt vizét is be fogom majd fogni öntözni).

2022. jún. 30. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!