Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat lehetne még...

Milyen halat lehetne még tenni bele?

Figyelt kérdés
190l-es akváriumom van. 1 térképteknős, 1 aranyhal, 2 algaevő és egy páncélos van benne.Teknős nem bántja a halakat, lassan 1 éve vannak együtt.

2022. júl. 8. 14:05
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Én inkább elsősorban ezt az összeállítást gondolnám újra. A teknős oké ,hogy eddig nem bántotta a halakat, de én nem mernék kockáztatni. Legfeljebb tóban, nagy halak mellett etetve a teknőst nem féltenék senkit.

Az aranyhal csapatban érzi jól magát s emiatt legalább 3-4 illene legyen. De nem pont ekkora helyen hanem inkább 2-300 literben s csak aranyhal, semmi más.

Algaevő (anci?) és páncélosharcsák trópusiak, hosszútávon melegebb vízben érzik jól magukat mint az aranyhalak. Illetve a páncélos is rajhal, 6-8 fős rajban már jól elvannak.


Szóval inkább döntsd el ,hogy mit tartanál meg mindenképp s minden mást ahhoz igazítasz.

2022. júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Aranyhalat úgy kaptam. De inkább azzal van a baj csak. Mert piszkálja a többit. A teknős meg sokszor meg ehette volna bármelyiket, de élő nem érdekli. Jó tenyérnyi, de a kezemet se harapja.
2022. júl. 8. 14:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keress másik gazdit az aranyhalnak, és a páncélosakból tarts egy csapatot.
2022. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az aranyhalat ajándékozd el, itt nem érzi jól magát. Nagyobb hely, hidegebb víz és más aranyhalak kellenek mellé. A teknős és a halak nem jó páros, meglepődnék, ha a teknős nagyobb korában sem bántaná a halakat. Elképzelhető, hogy később is el lesznek, de akkor nagy szerencséd van. Egyébként én egy szép halrajt tennék még bele. Mondjuk neonhalat, vagy neon kalászhalat. Lágyvizes halak! Picit keményebb vízbe mondjuk a platti vagy a kardfarkú hal lenne egy jó választás. Ők a félkemény vizet szeretik inkább. A rózsás díszmárna is szóba jöhet.
2022. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!