Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az algaevő csigát megeszi az...

Az algaevő csigát megeszi az ékszerteknős?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, csak a kisebb (pl.: hólyagcsiga) csigát eszik meg. Ez igaz?

2022. júl. 15. 13:52
 1/9 anonim válasza:
100%
Bizony meg.
2022. júl. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha belefér a szájába szerintem is meg fogja enni.
2022. júl. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kb. akkora a teknősnek a páncélja mint egy egér (nem az állatra gondolok). A feje pedig egy kis eper nagysága körül van. Ez elég nagy ahhoz, hogy megegye?

Illetve egy 5 éves teknős mellé lehet venni egy pici teknőst? Nem fogja bántani?

2022. júl. 15. 16:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém megeszi a dió méretű éticsigát is ami 4x nagyobb a fejénél. Amikor az mászik megragadja és kicibálja a házából. Hogy megeszi-e a kicsi teknőst még soha nem próbáltam de a tippem az hogy igen.
2022. júl. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És a te teknősöd elfogyasztja a csiga házát is, vagy csak magát a csigát eszi meg?
2022. júl. 16. 12:28
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezt azért kérdezem mivel amilyen csigát vennék mellé (zebra csiga) az elvileg csak a csápjait dugja ki. Szóval maga az állat egy egész ház.

De ha azt is megenné, akkor nem veszem meg mellé. :(

2022. júl. 16. 12:32
 7/9 anonim ***** válasza:
két féle stratégiája van, a nagy csigák háza sértetlen marad a kis csigákat összeroppantja. Ha a csigád a hátán fekszik csak úgy tud visszafordulni ha kimászik, a teknősnek innentől jutalomjáték.
2022. júl. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ha marad a "talpán", akkor semmi baja nem lesz addig.
2022. júl. 16. 15:19
 9/9 anonim ***** válasza:

NEM szabad kistenőst beengeni, mert megōli, csak idő kérdése mikor.

A csiga ideális kiegészítő csemege, én külōn még tenyésztett is őket.

2022. nov. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!