Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől fakultak ki hirtelen a...

Mitől fakultak ki hirtelen a razbóráim? Csak a stressz miatt?

Figyelt kérdés

Csőfoltos razbórák, már majdnem egy éve megvannak, eddig gyönyörű narancssárga színük volt, ma etetésnél se volt semmi bajuk, ettek rendesen. Lámpaoltás után pár órával le akartam csekkolni a hőmérsékletet ezért felkapcsoltam a lámpájukat és akkor vettem észre, hogy a legtöbbnek csak a fekete csíkja van meg. Mellettük van egy sziámi, az ő színe megmaradt. Most néha-néha ki szokott itt-ott fakulni, de általában 25 fokos a víz, mostanában meg néha 28-ra is felmegy (de afölé nem engedem), ezt a színváltozást ráfogtam a hőmérsékletre. Ha tartósan 26 fok körül van a víz szépen visszajön a színe. Van egy másik aksim guppikkal es rákokkal, velük volt egy kis gond, mert a pára miatt kifolyt a víz a lámpánál, és azt hittem az aksi ereszt, úgyhogy ma lámpa oltás után még sokat nyüzsögtem körülöttük, mert a vizet is fel kellett törölnöm (arrébb raktam a lámpát, nem fog kifolyni többet). A guppik színe is elment. Csak a stressz miatt, hogy amikor általában nyugi van én még ott voltam körülöttük? Nagyon megijedtem, mert előtte egy halas oldalt böngésztem, és éppen a halbetegségekről olvastam 😅😅


Elég furcsán fogalmaztam, de remélem azért érthető, hosszú napom volt és holnap is koran kéne kelnem😅


Na közben mégegyszer lecsekkoltam, a guppik színe teljesen visszajött es nagyjából a razbóráké is. Akkor tuti csak a stressz volt, ugye? Az a baj, hogy holnap reggel (pontosabban már ma reggel) elmegyek es csak pár nap múlva jövök vissza, addig mas eteti őket. Estére békén hagyom őket, reggel még rájuk nézek.


A víz rendben van, a szűrés jó, van elég helyük, nincs túl sok hal.


(Légyszi nyugtassatok meg)



2022. aug. 3. 00:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Lámpaoltás után pár órával"

Normális.

Éjjel nem szokták strapàlni magukat a színükkel, felesleges, úgyse látja a kutya se. Szóval néhány halfaj kifakul éjszakára.


Làmpagyújtás után ugyanolyan színesek lesznek majd. Nincs gond, utazz nyugodtan :)


(A halszitterednek viszont mondd meg, hogy túletetéssel sokkal könnyebben ki lehet nyírni a halat, mint túl kevés kajával. Ha nem biztos magában, inkább adjon nekik kevesebbet.)

2022. aug. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem először eteti őket, de köszönöm <3
2022. aug. 3. 05:43
 3/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Én is megnyugtatlak. Lámpaoltás után illetve stressz miatt normális a kifakulás. Ahogy írta az 1-es is vannak fajok amik éjszakára kifakulnak, ez olykor ijesztően látványos tud lenni. Illetve biztos tapasztaltad ,hogy mondjuk a boltból hazahozva még nincs rendes színük, fakók pedig rendszerint nincs éjszaka/ sötét. Na olyankor is a stressz miatt fakóbbak de idővel helyreáll a színük.
2022. aug. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi <3
2022. aug. 3. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!