Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek milyen ez a hal...

Szerintetek milyen ez a hal összeállítás?

Figyelt kérdés

Van egy 400 literes bútoros akvárium az egyik ismerősömnek és nem akar hinni nekem hogy elég rossz a halainak összeállítása.

Kb. 10-15 aranyhal, minden félében (teleszkópos, japán féle, tavi)

Kb. 5db guppi, elevenszülők

6db vitorlás, 10db color tetra,

2db kék gurámi, 1db black molly,

3-5db zebra dánió,

2db nagyobb algaevő

2db kisebb algaevő

4db nőstény sziámiharcoshal

1db hím sziámiharcoshal



Az akváriumot kettő nagyobb szűrő látja el 2 buborékoztatóval a kavicsok alatt.

Meg az egyik sarokban nagyobb vízmelegítő ami 28-29fokra van állítva.

Tető nincs, RGB ledszalaggal van a fény megoldva.

Etetés minden reggel szemes szárított eledel, illetve lemezestáp minden másnap.

Ma vásárolt fagyasztott fehér szúnyog, tubifex stb kockákat.

Mindennap kb 4db kocka vegyesen.


Ti mit gondoltok erről?



2022. aug. 24. 11:14
 1/10 anonim válasza:
100%

Én már ott elvetném az ötletet, hogy aranyhal + bármelyik masik hal ami itt van az összeállításban...

Az aranyhal 18-20 C° -ban érzi jól magát!

2022. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja és élőnövény nincs az akváriumban, csak mű és díszítőelemek (hajó, kavicsok, kagyló, hegység stb)
2022. aug. 24. 11:20
 3/10 anonim válasza:
1 vagyok! Mollyt ne tartson egyedül! Szerintem még a hal mennyiség is sok...
2022. aug. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Mintha fogott volna egy “top10 legnépszerűbb díszhal” listát s kedvére belepakolt volna párat.


“Kb. 10-15 aranyhal, minden félében (teleszkópos, japán féle, tavi)”


10-15 aranyhal? Huh. Ez már önmagában problémás. Pláne ha összerakja trópusi fajokkal akkor pláne.


“Kb. 5db guppi, elevenszülők”


Guppi az kaja lesz a nagyoknak? Az 5 még úgy-ahogy jó. Mondjuk egy 50 liter körüli akvában kimondottan nekik kialakítva, legfeljebb pár hasonló kaliberű társfajjal.


“6db vitorlás”


6 vitorlás magában elfoglalja a 400 literes akvát. Ezek viszonylag nagytestű territoriális sügérek, nem lehet akármivel összerakni.


“10db color tetra”


A létszám önmagában még jó is lenne ha valami normális, természetesebb változat lenne.


“2db kék gurámi”


6 vitorlás meg ~15 aranyhal mellé? Az igen. A gurámik szintén territoriálisak. Én sosem ajánlom vitorlás mellé, nem passzolnak. Bár az igaz ,hogy 400 literben már egyébként megoldható lenne a két faj együtt tartása. Csak nem így.


“1db black molly”


Társas, minimum 5-6 illene. Csak nem ide.


“3-5db zebra dánió”


Kevés. Rajhal, minimum 8-12 illene de szintén nem ide.


“2db nagyobb algaevő

2db kisebb algaevő”


Mivel fajt nem írtál nem nagyon tudok mit mondani. Még ők a legkevésbé veszélyesek a többiekre nézve. Ritka az ,hogy nem férnek meg a vízközt mozgó fajokkal.


“4db nőstény sziámiharcoshal

1db hím sziámiharcoshal”


Na a pont az i-n. Ja, nagyon bettának való lehet az az akva. 400 liter növénytelen rengeteg más, jórészt sokkal nagyobb hallal.


“vízmelegítő ami 28-29fokra van állítva”


Ez még a bettáknak is picit sok lehet. A többieknek végképp (főleg az aranyhalaknak). Sacc/ kb 26 fok jobb lenne. Legalább is a többségnek kb ez elmegy.


“Tető nincs”


A betták s gurámik könnyen megfázhatnak. A többiek kiugorhatnak (bár ha van pár centi hagyva felül a víz s az üveg széle/ teteje közt akkor kicsi rá az esély).


Etetésről annyit ,hogy a táp csak kiegészítés kellene legyen. Fő eleségnek fagyasztott kaják, viszont azokból a vörös szúnyoglárva és tubifex kerülendő. Ez a kettő veszélyes lehet.

Illetve nem ártana főtt/ forrázott zöldségeket is adni. Főleg az algaevőknek kell, de a többiek közül is van amelyik szereti (pl: az elevenszülők általában ilyenek).

Most jut eszembe ,hogy az algaevőknek meg igazi fa is kellene. Annak rágcsálásával jutnak hozzá fontos rostokhoz ami kell az emésztésüknek.


“élőnövény nincs az akváriumban, csak mű és díszítőelemek (hajó, kavicsok, kagyló, hegység stb)”


Hát ilyen helyre bármilyen halat rakni kínzás.


Szerintem ha mindenképp valami növénytelen/ minimálisan növényesített de színes-vegyes látképet szeretne akkor nézzen rá az afrikai sügéresekre. De mielőtt abba is úgy nekifutásból belefejelne mint ebbe először tanuljon-olvasson sokat! Például:

[link] , [link] , [link] , [link]

2022. aug. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Hogyha sziámiharcoshalat szeretnél tartani,azt mindenféleképpen egyedül vagy párban,más hallal nem ajánlott. És szerintem vitorlás-guppi halat sem jó együtt tartani,mert a vitorlás terrorban tartja.Tapasztalatból mondom!
2022. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Juj! Azok az aranyhalak már problémásak, fentebb már leírták miért. A guppi sem egy jól társítható hal. Black molly egyedül? A Zebradániók sem jók ilyen összeállításban.

Egy ilyen összeállítás már életképesebb: harcoshalak(Közhiedelemmel ellentétben, jól társíthatóak, de csak lassú halakkal. A tömeget, viszont tényleg nehezen viselik.) gurámik, vitorlások(amennyiben nem nagyok) ezek mind lassú, hasonló temperamentumú halak(a vitorlások valakinél problémások tudnak lenni társításkor, igaz, nekem nem verekedtek a törpegurámikkal) Na ezek mellé, mehet pár talajlakó. Viszont, van egy nagy gond. Ezeknek a halaknak sok búvóhely és növény kell, nem szeretik a kopár akváriumot. Az alacsony fénnyel nincs gondjuk, sőt. Ilyen kopár akváriumba én Malawi tavi sügereket ajánlok.

2022. aug. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#6


Mármint bettát, gurámit és vitorlást ajánlasz egybe (úgy értem ,hogy szerinted tarthatóak együtt)? Nekem erről lennének kétségeim, főleg a betta miatt. A kék gurámik s vitorlások igen termetes halak, ezzel már önmagában stresszelhetik a bettát. Szerintem a bettának a legjobb egy 40-100 liter közötti akvárium, kb 0 áramlás, sok növény, társaknak elsősorban talajlakók, ha elég nagy a hely (kb 80-100 litert szoktam ajánlani) akkor vízközti fajokból valami kisebb, békés faj, pl: ékfoltos razbóra nálam mindig bevált bármivel társítottam.

Törpe gurámival sem ajánlanám. Mindkettő felül mozgó labirintkopoltyús amik hajlamosak a territoriális viselkedésre (az igaz ,hogy a törpe kevésbé). Mondjuk egy nagyobb de laposabb akvában, szintén sok növénnyel lehet megoldható ha bettából is kifogunk egy kevésbé vérmeset.


A vitorlást s gurámit bár nem ajánlom együtt de nem tagadom ,hogy ekkora helyen, sok növénnyel megfér egymás mellett 1-1 pár/ esetleg hárem.


A többivel egyetértek. Igazából ezernyi lehetőség lakozik egy ekkora akváriumban, sajnálom ,hogy ilyen vegyes saláta van benne :/ Remélem a tulaja mihamarabb átgondolja ezt az összeállítást.

2022. aug. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7. Én a saját tapasztalatomat írtam le ezekkel a halakkal. Szóval nekem egy 300 literes, sűrűn növényesített akváriumban voltak ezek: 2 vitorlás, 4 kék és 2 törpe gurámi, valamint egy plakat betta(ilyen nagy méretű, rövid farkú, nem nőstény). A vitorlàsokat ajándékba kaptam valakitől, kicsik voltak. Be raktam a többihez, úgy voltam, ha megnőnek és agresszívak lesznek, akkor tovább adom. Végül nem adtam tovább, mert nagyon jól el voltak a többi hallal, csak egymást kergették néha, de akkor sem vérre menősen. A bettámról meg annyit, hogy soha az életben nem volt stresszes, konkrétan elette a gurámiktól a kaját néha. Igazából meglepően mozgékony hal. Nem a sarokban kuporgott, hanem ment össze-vissza, a vitorlásokat elkerülve. Biztos, ez akkor valami egyedi példány volt :)
2022. aug. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#8


A plakat és hasonló rövid uszonyú változatok még a szerencsésebbek egy társasba. Kisebb eséllyel próbálják megcsipkedni, a betta is alapjáraton mozgékonyabb mint a nagy uszonyú társai. S igen, simán lehet ,hogy csak szerencséd volt s jó halakat fogtál ki. Meglehet ,hogy mégegyszer egy ilyen összeállítás nem működne. Persze sokat segít ha például kiskorukban kerülnek össze mikor még nem alakult ki teljesen a territoriális viselkedés (például ezért szokták azt ajánlani ,hogy mondjuk a territoriális hal kerüljön be legutoljára s így kisebb az esélye ,hogy rátámad a többiekre. Ha ő már kialakította a területét s aztán telepítesz új halakat akkor neccesebb). Velem is történtek már szerencsés esetek, de én nem szívesen alapozok ilyenre ezért nem is ajánlok rizikós összeállítást. Lehet bejön nekik is, lehet nem. Én úgy vagyok vele ha nem muszáj ne kockáztasson.

2022. aug. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9. Igen, szerintem akkor ez történt nálam.
2022. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!