Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek ?

Mi a véleményetek ?

Figyelt kérdés

Adott egy 60 literes akvárium . Nem tudom pontosan milyen benne a szűrő de 30 000 Ft volt . Belső szűrő . Talaj az homok és folyam kavics . Vannak benne búvóhelyek fa díszítés . Növényzet az csak a héten lesz beszerezve bele . Hagyom a vizet állni meg már bele csepegtettem a klór elvonó szereket is . Nagyon tetszenek ezek a halak . Meiket , milyet , mennyit belőle és milyen párosításban ajánlatok



Molly , aranyhal , sziámi harcosHal , neonhal .

Más hal faj ajánlást is elfogadok . Építő kritikát is szívesen .


( természetesen nem ezt az összes hal fajtát akarom egyszerre hanem max 2 t belőle . Nem vagyok szakértő azért kerek véleményt )


2022. aug. 29. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Most állj meg. Kezdj el olvasni, greenaqua, akvaguru weblapokat először, mert így csak szomorúságod meg költséged lesz vele.

Pl. aranyhalat csak legalább párban, min. 200 literesben lehetne tartani.

2022. aug. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
34%
Nekem volt benne egyszer kék rák.
2022. aug. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Még időben kérdeztél. Most kicsit megállunk. Alaposan tanulmányozd ezeket:

[link] , [link] , [link] , [link]


Szedjük kicsit össze mi van eddig: tehát egy 60 literes akvárium. Ez eddig jó.


Belső szűrő de nem tudod milyen? Név, márka? Vagy szetted van amihez hozza tartozott a szűrő is?


Homok s kavics talaj szerintem rendben van.


Búvóhelyek alatt mit értesz? Mert ha műanyag bújók azokat inkább vedd ki s szerezz be valami természetesebbet, kő-fa, kókuszhéj, ilyesmik. Ha mesterségest akarsz akkor például kerámia bújókat nézz.


Növényzet még nincs. Oké de milyen a világítás? Milyen növényeket tervezel? Stb.


A víz klórtalanítása rendben van. Bár ha áll legalább egy napot akkor kiszáll belőle a klór.


A halak igaz még odébb vannak, de azért nagyvonalakban:

Molly: nagyobbacska elevenszülő, kb 100 litertől tartható. A többi elevenszülőhöz hasonlóan szereti a középkemény/ kemény vizet, dús növényzetet stb. Ha nem akarsz tömérdek kishalak havonta akkor csak hímeket érdemes tartani, alaphangon 4-5 (merthogy társas) hím elvan.

Jól mutat egy nagyobb akvában több másik hasonló hallal.


Aranyhal: nagytestű, társas, hidegvízi hal. Kb 200 litertől tartható 3-4 a gombóctestű “akváriumi” változatokból. Az áramvonalasabb, tavi változat meg sokkal nagyobb tóba való. Leginkább magukban tarthatóak, mármint nem keverhetőek trópusi fajokkal.


Sziámi harcoshal/ betta: agresszivitásra hajlamos labirintkopoltyús hal. Nem szereti az áramlást, kb semennyire. De szereti a meleg, 26-28 fokos vizet. Mivel labirintkopoltyús ezért könnyen megfázik ha nem fedett az akva. Körülményesen társítható, de ellenne egy hím egy 60 literesben pár csigával, esetleg pár Pangio csíkfélével (csokicsík, párduccsík stb) egy ázsiai mocsár-jellegű biotópban.


Neonhal: rajhal, minimum 8-12 példányt érdemes tartani de nem 60 literben hanem nagyobban. Inkább 100 liter körül, hagyva elől-alul úszóteret (főleg az alsó-középső vízrétegben mozognak), szereti ha van némi áramlás, lágy s fekete a víze (keress rá a “black water” kifejezésre). Remek kezdő dél-amerikai pontylazac.

2022. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Minden dekor elem fa . Nem nem szettben volt a szűrő . Csak rajta nincsen rajta a neve . Nem tudom a párom hova tette a dobozàt. Az aksi fedett . És neon világítás van benne.


Akkor a legalkalmasabb a Betta lenne ? Olvastam róla hogy a nőstényt is támadja. Akkor ilyen akváriumba azt se hozzá ?

2022. aug. 29. 22:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hím bettát csak is egyedül érdemes tartani. Ancit sem raknék mellé ugyanis annak minimum a 90 liter,egy cory csapat pedig stresszelné.


Ha mégis szeretnél valamit mellé:csigák illetve ha sok búvóhelyed van,garnélák is szóbajöhetnek.


De amit én kezdőknek ajánlanék 60 literbe: 10 ékfoltos razbóra + 6-7 cory. Egyszerű halak,és nem is fognak túlszaporodni.

2022. aug. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó hogy rákérdeztél.

60 literbe, már lehet halat tenni. Amilyen halakat leírtál, azokból csak a bettát ajánlom, mert a többinek lényegesen több helyre van szüksége. Bettáról tudni kell, hogy a meleg(27-28 fokos) vizet kedveli, csak a nagyon lassan mozgó vizet szereti, szóval úgy kell a szűrőt fordítani, hogy az üveg oldalának nyomja a vizet, ha lehet. Igen, a nőstényeket is bánthatja ekkora helyen, szóval vagy 1 hím, vagy 2-4 nőstény. Nem agresszív, csak a saját fajtájával, vagy a nagyon hasonló halakkal(például paradicsomhal) Társítása nehéz, mivel a hosszú úszóját megcsipkedhetik, főleg a szumátrai díszmárna, de egyéb játékosabb rajhalak vagy agresszív halak is bele csíphetnek. Van, hogy vissza támad, de idővel a stressztől elpusztul. Csak nyugodt, lassú halakkal tartható együtt. A vörös karcsú díszmárna egy nagyon jó választás lehet mellé. Nem nő nagyra, nem csipkelődik, nem kell neki nagy csapat(már 6 példány is elég, mivel inkább csapat, mint rajhal). Oh igen, és nagyon szépek, könnyen beszerezhetőek. Lehet társítani akár kis méretű gurámikkal is, mivel nagyon hasonló viselkedésűek. Talajlakók közül, a csíkféléket ajánlom, azok közül is az angolna szerűeket. A kuli kuli például egy tökéletes választás.

2022. aug. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehetne nagyobb akvárium is vagyis jó lenne. De nagyobb nem fér be a lakásba sajnos.
2022. aug. 31. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!