Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 40literes akváriumba max...

40literes akváriumba max mennyi neonhalat vehetek? (csak neonhal lesz benne) élő növényt nem akaork mert sok gond van vele, vizszürös levegöztetö elég?

Figyelt kérdés
neonhal mellé mien hal kell még?algaevő meg mi még ami takaritást végez?
2010. szept. 27. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:

sztem csigát vegyél még almacsiga rendesen pucol. díszharcsa

neonhal mellett nekünk volt szumátriaink, meg black molly, szibériai harcoshal meg díszmárna..huuhh többi nem nagyon jut eszembe most...

2010. szept. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
csigát szerintem meg ne, mert azt kiírtani nem lehet, és ha egyszer nekiáll szaporodni... nem éled túl:D
2010. szept. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szia neonhal mellé más csoportos békés halak mehetnek...pl guppi molli platti kolibri dánio..mindegyiknek többfajtája van ugyh lehet válogatni..ha veszel halat mindig kérdezd meg az eladót hogy viheted e a mellé ami már van, ill hogy mennyit vegyél hogy érzik jól magukat..az élő névénnyel nem értem milyen gondra gondolsz nekem van benne csak az magától burjánzik ha sok kiszedek adok barátoknak ha kevés kérek mástól:) semmi plusz gondot nem okoz:)

takarítani igy is ugyis kell hisz a halkakit semmi nem eszi meg:)

2010. szept. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

40 literesbe... huhh

hát őőő ha azt akarod hogy változatosak legyenek az akvárium állatai, akkorjók ezek:

Xipho:

[link]


Black Molly:

[link]


Törpe díszcsík:

[link]


Klafa oldalak:

[link]

[link]


Nagyon nagyon nagyon jó oldal:

[link]



;))

2010. szept. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
élő növényt azért nem akarok mert akkor más talaj kell én csak akvicsot akarok leszórni az aljára meg a föld gondolom piszkitja a vizet. neonhal mellé nekem nem kell más csak ien algaevő meg ami az alján mászik halak a szeméttisztritáshoz h ne kelljen mindig takaritani az akváriumot :)
2010. szept. 27. 18:20
 6/10 anonim ***** válasza:
sepregető garnélát, vagy amano garnélát is rakhatsz, az is tisztogat
2010. szept. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hm. Hát szemetet egyik hal sem eszik, azért tartanak "takarító" halakat, hogy a lehullott kajamaradékokat és az algát fogyasszák. Namost ettől az ürüléket le kell szívnod és hetente kb 10 liter vizet ki kell cserélned, mert felgyülemlenek a káros anyagok (nitrátok), ezt egy hal sem csinálja meg helyetted. A növényeknek nem kell feltétlenül "föld", rengeteg gyönyörű faj van, amelyik a kavics között gyökerezve, lebegve, faágra kötözve él, csak utána kellene kicsit nézned a dolgoknak...

A legelső kérdéseidre válaszolva: 6-8 neonhal, egy ancival (ancistrus), vagy mondjuk pár garnélával.

A vízszűrős levegőztető elég a rendszeres vízcserével.

2010. szept. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
A kavicsot nem tartom jó ötletnek, mert beszorul közé az ázalék és hamar tönkreteszi a vizet.1-3 mm szemcsenagyságú folyami sódert ajánlanék, vagy hasonló méretű, zúzalékot, esetleg mozdonyhomokot.A jávai mohának, vagy az úszó májmohának, ill az úszó növényeknek, még talajra sincs szükségük, viszont jó víztisztítók és halaknak is fontos.Nem utolsó sorban dekoratív, pl egy mohával benőtt szikla, vagy gyökér.A jávai mohába vízipáfrányt lehet tenni, neki bőven elég annyi, hogy megkapaszkodik a mohában.Víz tetejére is érdemes növényeket tenni.Mint látod, nem kizáró ok a táptalaj hiánya. Én több fajta neont társítanék, kéket, vöröset,feketét, zöldet,stb.Takarítónak garnélákat, vagy páncélosokat ajánlanék.Nekik is fontos a növényzet, főként a jávai, vagy karácsony moha.KB 25-26 fokos vízben mindegyik jól megél.
2010. szept. 28. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

40 literre takarítónak amano vagy red cherry garnélát érdemes; főleg cherryt, ő sok mindent kibír. Sepregetőt (legyező/bambuszgarnéla)ne! Ekkora helyen nem érzi magát jól, és gyorsan elpusztul.. ha garnélát tartasz, vigyázz a réztartalmú táp- és halgyógyszerekkel, minden garni érzékeny a rézre (konkrétan elpusztulnak tőle).

Takarítóhalnak jó még a kb neonhal méretű otó (Otocinclus affinis); ha emellett döntesz, kettő a minimum (csapathal).

2010. szept. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Algaevő helyett vegyél törpe szívóharcsát, az a tuti.

Az úgy takarít mindent hogy csak na.

2010. okt. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!