Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neont, és galaxy razbórákat...

Neont, és galaxy razbórákat tartok egy akiban. Sajnos a neonok állandóan eleszik a kaját a razbórák elől. Még akkor is ha nekik először adok nagyobb szemcsés tápot. Milyen módon tudom ezt kiküszöbölni? Már teljesen lefogytak a galaxyk!

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Hm. Azt nem írtad le, pontosan mivel etetsz, de én ezt úgy szoktam megoldani (nálam mohó guppik és mollyk próbálnak mindent befalni az ivadékok, garnélák és ancik elől), hogy lebegő (pl lemezes sera vipan) kaját szórok szét az egész vízfelületen, közben pedig fagyasztott szúnyogot adok, ami egyből elkezd süllyedni. Mellé még sera wels chips az anciknak és a garnéláknak legalulra, mire a halak leérnek, addigra lekapcsolom a lámpát.
2010. szept. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Igen, én is egyszerre adagolom a lebegő és a süllyedő kaját.Élő eleségnél, 2 etetőt használok és a vízbe is szórok valamennyit.Nálam a mohó vitorlások miatt, a legbénább halak is tudnak enni, mert a vitik, mindig elkergetik a riválisokat az etetőtől, így a kergetőzés alatt, a kisebb halak is ehetnek.:D Egy kicsit furcsállom a dolgot, mert ezek a kis halak villámgyorsak és méretben sem maradnak alul a neonnal szemben.Minden esetre próbáld ki amit írtunk, kár lenne ezekért a gyönyörű halakért.Nagyon jó minőségű lemezest vegyél és jól mosd ki a fagyasztott kaját is.Én ajánlanám időként a sórák keltetést is.Azt tudtad, hogy ez a kis hal, igazából dánió?
2010. szept. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A galaxik nagyon kis félősek, csak náluk kisebb és nyugis halakkal vannak meg jól. Szerintem a neonokat vidd vissza a boltba, és vegyél helyettük bármilyen mikrorazbórát, ha meg nincs, akkor valami növényt, vasfát, mohát.

Úgy biztos jobb lenne nekik.

2010. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A galaxyt nem érdekli a kaja, ha már lesüllyedt. Neonoknak és galaxyknak is lemezes (JBL novobea, novobel) tápot és fagyatott cyclopsot adok. Ha van elég sórákom, akkor abból is kapnak. A fagyi cyclops biztos segítene.
2010. szept. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!