Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 2 éves család szemefénye...

Egy 2 éves család szemefénye mellé ( bichon kutyus) szeretnénk egy társat. Hogyan lehet kiküszöbölni hogy ne legyen féltékeny?

Figyelt kérdés
A mi kis kutyánk tényleg a család kedvence.Mindenki nagyon szereti és agyon van kényesztetve.mindent megkap,természetesen velünk alszik, velünk ébred,velünk eszik,velünk nyaral..stb... Most arra jutottunk hogy hozunk mellé egy hasonló koru társat, hogy esetleg amikor néha néha itthon van egyedül ne unatkozzon.Hogyan tudjuk majd elkerülni hogy ne legyen rá féltékeny? ha simogatjuk akkor mindkettőt, ha játszunk velük akkor mindkettővel...midnig mindekor oda kell majd figyelni vagy hogy van ez ? mások hogy oldják ezt meg? :)
2009. szept. 1. 10:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb,hogy ne azért vegyetek még egy kutyát,hogy neki legyen társa és ne unatkozzon,hanem azért,mert nektek kell még egy kutya. Mert mondjuk mi van akkor ha a kutyátok nem fog rajongani érte? Fontos,hogy az a kutya is ugyanolyan fontos legyen nektek,mint a már meglévő. Nekem 5 kutyám van és nagyon figyeltem arra mindig,hogy ugyanolyan szerpet kapjanak az életemben. Van aki jobban szeret bújni,mégis ugynannyit szeretgetem minta többit. A legjobb választás szerintem nálatok az lenne,ha kilátogatnátok egy menhelyre és kivinnétek a kutyátokat is. Vele együtt válasszatok ki egy kutyust,akkor lájátok,hogy hogy jönnek ki. Könnyen meglehet,hogy mondjuk egy gyönyörű kis bichont,utálni fog,de egy édes kis játszótéri keverékért meg rajongani fog. Arról nem is beszélve,hogy egy menhelyi kutyusnál nincs ragaszkodóbb.
2009. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van egy 2 éves bichonunk és találtunk mellé még egyet, illetve nem tiszta bichon, keverék féle, de nagyon hasonlóak. Nem akartuk megtartani, de végül nálunk maradt, és imádjuk, most már oda nem adnánk!! Először a saját kiskutyánk nagyon féltékeny volt, látszott rajta, hogy nem érti mi van, de elfogadta, hogy ott van velünk az új kutyus. Aztán szépen megszokta, és végül (most már 8 hónapja itt van) nagyon megszerették egymást, teljesen összenőttek! Az új kutyus nagyon ragaszkodó, keves kutyus, velünk alszik, egész már természet mint az eredeti kutyánk. Ahány kutyus annyi féle, csak úgy mint a gyerekek, 2 egyforma gyerk sincs. Mindkettőt egyformán etetjük, itatjuk, sétáltatjuk, szeretgetjük, és így semmi gond nincs, de persze kell egy kis idő, hogy elfogadja, hogy "kistesó született".

Sok sikert!!!!

2009. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hát igen igazatok van, egyértelműen mi is menhelyből keresgélünk kutyust. A mostani kutyánkat is ugy mentettük meg a menhely elől. köszönöm a tanácsokat, remélem nálunk is simán fognak menni a dolgok :)
2009. szept. 1. 10:53
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is vigyétek magatokkal a kutyátokat és akkor ő is tud választani. Így rögtön kiderül, hogy tetszik-e neki az új kutyus vagy nem. Fontos szerintem, hogy legyen egy társa és az is, hogy Ti is akarjátok mindkettőt.
2009. szept. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Először is a kutyának már az emberre van szüksége, így egy másik kutya mellet is unatkozni fog, és téged várni. Ne ezért vegyetek másikat.

Azután pedig mielőtt neveljétek meg ha el van kényeztetve ( a kutyának nem jó az elkényeztetés, neki az a jó, ha tudja hol a helye.). Mert ha úgy jön oda másik kutya hogy az első sem tudja hogy ki a főnök vagy azt hiszi hogy ő, akkor nagy bajok lesznek. Akármilyen kicsi egy kutya és akármilyen rossz helyről jött, ugyanúgy meg kell nevelni. Az elkényeztetéstől csak ideges és bizonytalan lesz hogy: na most akkor nem értem, nem értem, ki is a főnök. Valakinek muszáj vezetni! Akkor ha ők nem, nekem kell! Ez a kutyának nagy stressz. Egyik kutya sem hal bele ha a kis ágyában alszik és a gazda után eszik napjában egyszer.

A kutyák rangosrban élnek ezért nem egyformán kell velük foglalkozni. A rangsorban legfelejbb levőé az elsőbbség! Tehát normális esetben a mostani kutyáé. Nekem 3 kutyám van. Mindig (utánam) a legöregebb megy be elsőnek az ajtón, elsőnek vele foglalkozom, elsőnek ő kapja meg az engedélyt az evésre. Én már szivesen elhagynám ezt, de ők ragaszkodnak a rendszerhez!

De semmiképp ne vegyél addig másikat amíg ezt meg nem neveled. Akkor nem lesz semmi baj...

2009. szept. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
hát köszönöm, az előttem szólónak nyilván más a véleménye ugytűnik mint a nekünk. Köszönöm legalább megismertem ezt az oldalt is.De lehet hogy nem fogadom meg. Szerintem az ilyen kis öleb kutyusoknak egyátalán nem arra van szükségük hogy mi uralkodjunk felettük,hanem arra hogy egyenrangu társunként kezeljük őket.Természetesen egy kuvasz vagy egy pitbullnál már jó ha tudják hogy ki az ur a házban.Sok mulik hogy milyen fajta a kutya.De azért köszönöm a választ, abban viszont egyet értek hogy elsőnek a mostani kutya fog enni kapni, és elsőnek mindig ő lesz köszöntve,simogatva.Hogy ne érezzen változást.Utánna meg a másik kutyust szeretgetjük meg :)
2009. szept. 2. 07:35
 7/13 anonim ***** válasza:
fontos,hogy valamelyik kutyus legalább ivartalanítva legyen,nehogy szapordojanak..
2009. szept. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudod miért utálják a kicsi kutyákat? Pont ezért! Mert a gazdi azt hiszi hogy a kicsi kutya nem kutya! De igen. Egy kicsi kutya is kutya és ugyanarra van szüksége! A kutynának nem az a rossz ha te vagy a főnök hanem az ha nem tudja hogy ki! Majd ne csodálkozz ha egyszer megharap! As aját szememmelláttam ahogy egy ilyen kicsi kutya bekeugrott a gazdája arcéba, mert nem tetszett neki valami! Mégis szerinted miért van kis testű problémás kutyákra specializálódott kutyaiskola?? Mert sok gazdi ezt gondolja mint aztán meg sírnak: hogy mindent megadtam a kutyámnak mégis ilyen! Egy kutyát nem lehet egyenrangúan kezelni, mert ha nem te vagy a főnök akkor neki kell annak lenni! Az uralkodás pedig nem egyenlő a falkavezérséggel. Sajnálom a kutyád, hogy te nem tekinted ebnek. Látszik, hogy nem sok tudásod van a kutyákkal... Azért mertr kicsi és cuki, még elég kellemetlen tud lenni... És majd aztán jönnek ide panaszkodni, hogy jaaj miért utálják az kistestű kutyákat!? Hát ezért.. :(

[link] Mondjuk ezt olvasd el, talán a hozzáértőbbenk hiszel.. :(

2009. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A lényeget kimásolom, hátha nem olvaso el

Bármilyen meglepő, statisztikák szerint a legtöbb kutyaharapás kistestű kutyáktól származik. Persze ez nem amiatt van, mert ők agresszívabbak lennének, hanem mert gazdáik nem veszik őket komolyan.

Mint tudjuk, a köznyelv "farkaskutya" elnevezése azért is butaság, mert a német juhászkutyának épp annyi köze van a farkashoz, mint mondjuk a pekingi palotakutyácskának. Ez megfordítva is igaz: a pekingi palotakutyácskának van annyi köze a farkashoz, mint a német juhászkutyának!

Így a kistestű kutyák szintúgy igénylik, hogy ne csupán a párnán heverjenek, egyenek és kiszaladjunk velük a dolgukat elvégezni, hanem foglalkozzunk is velük: fizikai (mozgás, játék a fajtársakkal), szellemi (engedelmesség, játékos feladatok elvégzése) igényeiket is kielégítsük.


Ezért szeretnénk, ha a kiskutya-gazdák minél nagyobb számban jelentkeznének tanfolyamunkra, amelynek anyaga megegyezik alaptanfolyamunkéval, kiegészülve speciálisan kiskutyák számára való feladatokkal, valamint a nagykutyákkal szocializálásukkal.

2009. szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2009. szept. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!