Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez betegséged jelezhet a...

Ez betegséged jelezhet a pygmy corymnál?

Figyelt kérdés

9 pygmy corydorast tartok a garnéláim mellett egy nagyon beültetett 35 literes növényes akváriumban. Szeptember közepe óta fut az aksi, beállt már az egyensúly, a növényeket alig győzöm visszavágni, a garnélák szaporodnak folyamatosan. 1 hónapja a halak is szaporodtak, de 2-3 hete nem láttam már kishalakat.


A halaim 2-3 hete nem jönnek az akvárium elejére, ahol etetem őket, legfeljebb 1-3. Tudom, hogy ez alapvetően normális viselkedés ennél a fajnál, de próbáltam kideríteni, hogy mi lehet az oka. Valahol írták a neten, hogy valakinél az okozta problémát, hogy volt egy beteg hala, akik mindig ugyanott volt és őt kerülték el a többiek. És hát valóban van egy halam, aki szinte folyamatosan a régi etetési hely körül van egyedül. Közelebbről nem látok rajta semmit, azonban az uszonyait lógatja oldalra, ahogy fekszik és kb alig reagál arra, hogy a garnélák kvázi átmásznak rajta. Pár órája azt is láttam, hogy többször eldőlt, ahogy meglökték a garnélák, de végül mindig 'felállt'.


Megpróbáltam kiszedni az akváriumból, hogy karanténba rakjam, de ilyenkor hirtelen nagyon felélénkül és gyorsan elúszik. De ilyenkor is lasabban reagál, mint a többiek, akik attól megijednek, hogy közelmegyek az akváriumhoz.


Az akváriumban 23-24 fok van, a seachem ammonia alert nem jelez ammóniát, nitrát 10, nitrit 0, gh 12, kh 12, ph 7,4, chlorin 0. Házi élesztős co2 megy.


2022. nov. 23. 19:34
 1/3 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy 1 liter vízben elkeverek kb 1 teáskanál tengeri sót és abba rakom bele 5-10 perce. Ez hülyeség lenne?


A hal azóta is az akváriumban van, mert a legutolsó próbálkozásomnál eltűnt a dzsungelben.

2022. nov. 23. 19:37
 2/3 anonim ***** válasza:
A 9 törpe nagyon sok ekkora méretbe, a felét kb. vissza kellene vinni vagy átrakni máshová. Az eldőlős halad dögrováson van, így el fog pusztulni. Nincsenek rajta piros foltok? A tömeg és a magas pH miatt ammónia mérgezésre tippelek. Ha igazam van akkor vízcsere és a pH érték 7,0 alá való csökkentése javít az állapoton. Milyen gyakran szoktál mennyi vizet cserélni?
2022. nov. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Külsőleg nem látok rajta semmilyen elváltozást. Talán egy pici fehér valamit láttam a fejénél, de az akár egy homokszemcse is lehetett.


Nincs ammónia a vízben, a nitrogén körforgás már rég elindult. Stabilan 10 nitrátot szoktam mérni 0 nitrit mellett, szabad ammóniát pedig sosem jelzett a vízben seachem alert. Hetente szoktam kb 25%-ot cserélni. Épp ma volt vízcsere egyébként.


Elég sok fa van az akváriumban, pár mandula levél is és fut a co2 24/7-ben, de még így se ment le a ph soha 7 alá. Mindig 7 és 7,4 között mértem amióta elindult az akvárium. Így is kb 7,8-ról húzom le a csapvizet.


Eredetileg 6 halam volt, azért vettem melléjük másik 3-at 1 hónapja, hogy hátha jobban érzik magukat a nagyobb csapatban. Látványosan javult is a közérzetük 2 héttel ezelőttig. A potenciálisan beteg hal az újak közül van.


Az akvárium szerintem elbírja az állatok terhelését bőven, mert jók a számaim folyamatosan. De majd hamarosan veszek egy folyadékos testkit-et, mert amúgy is elfogyott a papíralapú gyorstesztem.

2022. nov. 23. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!