Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaknál jelezhet a hízás...

A lovaknál jelezhet a hízás valamilyen betegsèget?

Figyelt kérdés

Lovacskám extrèm hízèkony, 21 èves lesz idèn, de majd kicsattan. Legelője van, kb 1 napot ott van, 1 napot homokos karámban szènával.


Jelezhet esetleg a hízèkonyság valamilyen hormonproblèmát (pl pajzsmirigy)?



2021. júl. 5. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyfelől biztosnak kell lenni benne hogy valóban hízékonyságról van szó, nem pedig valamilyen szívprobléma miatti vizesedésről. Másfelől, kérdés hogy mit értesz hízékonyság alatt: olyan körülmények között is hízik a ló, amikor "nem kellene" neki? Mit jelent ez?
2021. júl. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha vizesedne, a lábai is be lennènek szűrődve, nem? Azok viszont teljesen tiszták neki.


Azt jelenti, hogy akkor is hízik, ha csak szèna van előtte. Olyan pici mennyisègeket kellene adni neki, hogy fogyjon, hogy az már nekem fáj (igen, már próbáltam iy módon fogyasztani, fogyott is, de egy hónap után visszaemeltem az adagját, mert sajnáltam - nem azèrt, mert elèrte volna a kívánt súlyt). Lovardai legelőn lèvő lovak nem kerekednek ki ennyire, mint az èn lovam. De mindig is dagibb volt a kelletènèl.

2021. júl. 5. 21:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Cushing-kór, Metabolikus-szindróma, egyéb hormonproblémák is okozhatják ezt. Kislovaknál és póniknál gyakori, érdemes lenne kivizsgáltatni. Addig is mozgasd sokat, mert rengeteg probléma kialakulhat a túlsúly miatt!
2021. júl. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!