Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez jó fajtaválasztás akva...

Ez jó fajtaválasztás akva indításához?

Figyelt kérdés

Akváriumot szeretnék indítani és leginkább elevenszülőket raknék bele, ezek a következők: 4xifó (1 hím 3 nőstény),12-14 platti, 4 guppi (2 hím, 2 nőstény, mert elég gyorsan szaporodnak), esetleg még 10 gyöngydánió, de ebben egyáltalán nem vagyok biztos...

Talajlakóknak a következőket gondoltam. Legyezőgarnéla, óriássepregtőgarni, sakuragarni, 1 pár anci, 6-8 páncélosharcsa és jópár csiga:) mindezekre 128 l akva jutna

A kérdésem az lenne, hogy mennyire lenne életképes ez az elképzelés ha megvalósítanám és, ha működne milyen aljzat és növényzet lenne jó nekik. Nem most azonnal akarok akvát indítani, jól akarom csinálni! Úgyhogy bármilyen tanácsot, segítséget szívesen fogadok!:)



2022. nov. 27. 21:38
1 2
 11/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#9


Ugyan én magam nem csináltam ilyent szóval sok saját tapasztalattal nem tudok szolgálni. Viszont szerintem olvass szakirodalmat az adott halfaj genetikájáról (meg úgy általánosan a genetikáról), szín és formaváltozatok öröklődéséről, beszélgess tenyésztőkkel ők hogyan csinálták, legyen több kisebb-nagyobb akváriumod teljes felszereléssel, csak olyan ellenkező nemű halakat rakj össze amiket keresztezni szeretnél, minél hamarább válaszd szét a hím s nőstényivadékokat, legyen egy épkézláb cél előtted s annak függvényében szelektáld az egyes generációkat stb-stb. Ha minden simán megy már “csak” hónapok-évek és sok szerencse kérdése s talán összehozol egy sajátos változatot. Sok sikert :)

2022. nov. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!