Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Feltétlenül szükséges szűrő a...

Feltétlenül szükséges szűrő a halaknak?

Figyelt kérdés
Azt találtam ki egy barátomnak ajándék gyanánt, hogy egy margaritás üvegbe adok neki pár halat, az alján kavicsokkal. Valami kisebb méretűeket, az üveg elég nagy, szóval azzal nincs gond, max 4 darabra gondoltam, hal eledel még van itthon, de szűrőt nem lehet ugye bele rakni. Mit gondoltok ez nagyon állatkínzás? Mert, ha igen, akkor inkább hanyagolom. Csak pl.: ezekbe a gömb akváriumokban sincs szűrő, most akkor, hogy is van pontosan?
2010. okt. 1. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%

Az eladótól kérj tanácsot. Az aranyhalaknak nincs szükségük olyan sok vízre mert ők a levegőből is tudnak levegőt venni úgy tudom. (Persze ez csak kiegészítés, szal csak levegő nem elég nekik, kell vízben oldott oxigén is)

De néhány faj csak a vízben oldottat képes belélegezni. Nekik több hely kell.


Egyébként régen kevesebb vízben tartották a halakat, ma már több vizet számolnak nekik, mert úgy állatbarátabb.


Szűrő egyébként nem olyan fontos, főleg ilyen kisebb akváriumoknál, amikben könnyű vizet cserélni, meg könnyebb tisztítani őket.

2010. okt. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 kissarc válasza:
14%

A szűrő az azért jó hogy ne kelljen vizet cserélni. (x naponta) A víz az meg azért mert abból vonják ki az oxigént. Az oxigén azért jó ha van mert akkor nem fulladnak meg. Szóval nem szükséges a szűrő ha a barátod kicseréli a vizet benne. A víz tisztasága az több szempontból is jó:

1, Van benne elég oxigén.

2, Nem piszkos..szóval nincs benne ürülék, kaja maradék amit nem ettek meg.

...

2010. okt. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Jujj, hát itt meredek dolgok hangzottak el, majdnem sírva fakadtam. Az aranyhal nem vesz fel oxigént a levegőből és nagy a helyigénye, 100 liter alatt nem tartható. Egy margaritás üveg nem tudom, pontosan mekkora, de haltartásra 100%, hogy alkalmatlan, szűrő nélkül meg pláne. 50 liter alatt nem lehet akváriumot telepíteni normálisan, mert túl kicsik ahhoz, hogy biológiai egyensúly álljon be. 20-30 literesek már alkalmasak garnéláknak és nanohalaknak, de a szűrésük és a takarításuk nagy feladat.


Lényeg a lényegben, hogy halat ne kínozz benne, mert 1-2 hétnél semmi sem marad meg benne tovább. Esetleg csigákkal próbálkozhatsz, nekik elég a vízcsere szűrő nélkül.

2010. okt. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Első és második komplett agyahagyott a témához. Nem is értem aki nem ért valamihez minek válaszol...


A 3.nál a pont!

A szűrő nem váltható ki vízcserével, mert az akváriumvíz nem csapvízből van, szükséges benne egy biológiai baktériumfauna is!


A margaritás vagy akármilyen üvegben pedig megfulladnak a halak, mert az CO2-O2 csere a vízfelszínen történik, az üvegnek a vízfelszíne meg olyan kicsi, hogy nem tud ez a gázcsere végbemenni.


Az aranyhal és a légköri levegő kapcsolata meg no comment. Az un. labirintkopoltyús halak (mint pl. a sziámi harcoshal) tud felvenni a légkörből oxigént, az aranyhal ponthogy nem és nagyon érzékeny a víz magas oxigéntartalmára.

2010. okt. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Azzal kezdtem hogy kérdezze meg az eladót, és ahhoz hogy az aranyhal a levegőből is fel tud venni oxigént, odaírtam hogy "úgy tudom". OMGOMG x év után nem emlékeztem rá hogy pontosan milyen halak képesek erre.


Egyébként meg ugyanazt írtátok le amit én. (Első)


Azért megnéztem volna a kis sznob akvárium-zseni harmadik válaszolót, ahogy sírva fakad a válaszomat olvasva :D

2010. okt. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó:


Igen, az olyan apró-csetlő baromság felett pedig nemes egyszerűséggel elsiklasz, hogyasszonygya':


"Az aranyhalaknak nincs szükségük olyan sok vízre mert ők a levegőből is tudnak levegőt venni úgy tudom."


Az oldott oxigén mennyiségének az ég világon semmi köze ahhoz, hogy mennyi a víz térfogata. Csak és kiárólaga felület számít ahol a víz levegővel érintkezik.


"Szűrő egyébként nem olyan fontos"


Ááá, miért is lenne az...


"főleg ilyen kisebb akváriumoknál"


Persze, mert minnél kisebb egy akvárium annál inkább öntisztul varázslatosan...


"amikben könnyű vizet cserélni, meg könnyebb tisztítani őket."


Azt meg már levezettem, hogy a vízcsere és a "tisztítás", jelentsen bármit is nem elégséges a halaknak.


Tehát azok után, hogy gyakorlatilag 2 baromság / mondatos átlagot hoztál össze én inkább csöndbe maradnék és nem fognám a rossz memóriámra a dolgot...

2010. okt. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Első mondatomban tértem ki az aranyhalakra, te szerencsétlen! :D


a margaritás üvegbe meg tegyél nyugodtan szűrőberendezést, maximum 4 halhoz, ha neked úgy jobb. Mondjuk én nem tudom mi az a margaritás üveg, de feltételezem hogy kicsi. Dehát te vagy a nagy halszakértő.

2010. okt. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Aztmeg hogy nem ismered a tisztítás szót, a te bajod. Biztos valami durva-vegyszeres tisztításra gondolsz, hamár szereted feltételezni így ismeretlenül bárkiről hogy hülye, ha nem tudja pontosan hogy milyen halfajok lélegeznek a levegőből közvetlenül.


Vagy azzal van gondod hogy nem szabad átmosni a kavicsokat mert azzal felborul a bio-egyensúly a margaritás üvegben? :D

2010. okt. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kis akvárium sznob zseni vagyok, csak átvitt értelemben mondtam, hogy elsírom magam, igazából felháborít, hogy ennyire buta, szerencsétlen emberek léteznek, mint te, és még okoskodnak is. Attól, hogy tisztelem az élőlényeket, és van egy hobbim, amihez értek is, még nem kell féltékenynek lenni, keress magadnak való témát, amihez hozzá is tudsz szólni.


A kérdezőnek pedig mégegyszer, hogy ne térjek el a témától, ezt így nem szabad megcsinálni, bár jópofa ötlet, de kivitelezhetetlen.

2010. okt. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ohh, köszönöm a válaszokat.

Akkor azt hiszem leteszek róla, pedig jól nézett volna ki nagyon :(

2010. okt. 2. 00:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!