Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat és mennyit...

Milyen halat és mennyit vegyek az akváriumba?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első akváriumunk és leginkább a lányaimnak szeretnék vele kedvezni. Tehát az lenne a lényeg, hogy minél színesebbek legyenek a halak.

Már megvettük az akváriumot, beletettem az aljzatot, növényeket és díszeket. Valamint bekapcsoltam a szűrőt és a fűtést. A halakat a hétvégén vennénk meg, de nem bízok az állatkereskedőkben, hiszen nekik minden eladó.

Előre s köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 5. 21:25
1 2
 1/13 kzs ***** válasza:

Hány literes az akvárium?

Azonkívül: lényeges, hogy agresszív vagy békés, élénk vagy lassabban úszó halakra gondoltál. Nem mindegy.

2010. okt. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

54 literes, bocsi, pont a lényeg maradt ki. :-)

A legfőbb szempont a kinézet, de jó lenne ha "aktív" halak lennének.

2010. okt. 5. 22:49
 3/13 anonim ***** válasza:

Kezdőként és ekkora akváriumhoz a tipikus elvenszülő halakat ajánlanám neked, szépek, változatosak, jól elvannak együtt és nem túl nehéz a gondozásuk.

Ilyen pl. a guppi, molly, xipho, de ezek mellé a halak mellé vehetsz acistrust algaevőnek, páncélos harcsákat az aljzatra hulló kaják feltakarítására, kis red cherry garnélákat, ilyesmit.

2010. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Elevenszülőket én is szívből ajánlom neked,békések,színesek nagyon,guppiban főleg nem találsz egyformát,de szebbnél szebbek ;) Akkor a tipikus még a neonhalak,de ebből is többet vegyél,akkor razbóra,dániók (vörös,zebra,leopárd,pink),akkor lehet még szifók,mollyk(fekete,ezüst,arany és ezek keveréke),plattik,páncélost is nyugodtan,de abból is legalább 2 legyen :)Garnélát azért nem ajánlom neked vagyis ne költs rá sokat,mert ha a halak nincsenek megszokva velük könnyen eleségnek nézik,főleg,ha még nem is teljesen kifejlett!
2010. okt. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
És a halakra olyan 2-3L-ert számolj.
2010. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jelenleg 35 fokos a víz, nem túl meleg ez a halaknak?

Kezdésnek egyenlőre 3 db mollira, 3 db bettára és 4db neonhalra gondoltam, pár hét múlva pedig jöhetnek a többiek, ha minden jól alakul. Az aljzat takarítására akkor vegyek garnélát, vagy ne? Szerintetek így jó lesz?

2010. okt. 6. 17:15
 7/13 anonim ***** válasza:
Uhh, 35 fok az rengeteg, azonnal csinálj valamit, mert kipusztulnak a növények. 26 fok körül ideális, max 28 halaktól függően. Az összeállítás pedig nagyon rossz, a betták nem férnek meg együtt, a hím agresszív lesz ekkora helyen a nőstényekkel, egymással (mármint 2 hím) meg pláne és a többi hallal is. Nagyobb akváriumban sok növénnyel lehet társakkal tartani. A neonokból 4 az kevés, csapathal, nem érzi jól magát, úgy érzi veszélyben van, stresszes lesz. Belőlük minimum 10-et javaslok. Mollyból jó a 3, de 1 hím és 2 nőstény arányban. Én javaslom a garnélát, nagyon bírom őket, a mollyk egyáltalán nem bántják őket, de jávai mohára szükségük van.
2010. okt. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kikapcsoltam a fűtést, reggelre remélem helyrejön a víz hőmérséklete. Akkor kezdésnek 3 molly, 10 neonhal és 1 garnéla lesz. Köszönöm a segítséget!
2010. okt. 6. 19:51
 9/13 anonim ***** válasza:

Garnélából is többet vegyél, ők is nagyobb biztonságban érzik magukat, ha többen vannak, meg jobban is mutatnak. Sokat bújkálnak, egy elveszik az akváriumban (kb. 1-1,5 cm hosszúak).

A fűtés nem szabályozható? Az automata fűtőkön be lehet állítani fixre a hőmérsékletet. Ha nem az, akkor túl nagy a teljesítménye az akváriumhoz, érdemes lecserélni (nem húzhatod ki és dughatod vissza a konnektorba naponta 5ször..).

Körülményes sport ez az akvarisztika, de megéri, csak az elején döcögős ;)

2010. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nincs mit egyébként.
2010. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!