Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat és mennyit...

Milyen halat és mennyit vegyek az akváriumba?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első akváriumunk és leginkább a lányaimnak szeretnék vele kedvezni. Tehát az lenne a lényeg, hogy minél színesebbek legyenek a halak.

Már megvettük az akváriumot, beletettem az aljzatot, növényeket és díszeket. Valamint bekapcsoltam a szűrőt és a fűtést. A halakat a hétvégén vennénk meg, de nem bízok az állatkereskedőkben, hiszen nekik minden eladó.

Előre s köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 5. 21:25
1 2
 11/13 Salx Narval ***** válasza:
Murr már mindent elmondott amit kell, én csak arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a 2 lány molly lehetőleg ne egyszínű legyen ( a gyerekek miatt ajánlom ).Keress fehér és borostyán mollyt a fekete hím mellé, így szép színes halak fognak születni hamarosan.Több halat ne vegyél, mert egy-két ellés és tele lesz hallal az akvárium, még akkor is, ha a felét megeszik a többiek.A mollyk mellé lehetőleg a melegebb vizet kedvelő, vörös, fekete,zöld, neonokat válaszd a kék helyett.A fűtéssel tényleg kell kezdened valamit, ez így nem lesz jó. Vidd vissza és cseréltesd ki egy automata fűtőre.Az akvárium mögé sötétkék, vagy fekete, hátlapot javasolnék.
2010. okt. 7. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Murr-nak 18.40


A bettáknál a nőstények lesznek agresszívek, nem a hímek! Ezért tartják őket csak egyedül.

2010. okt. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Salx Narval ***** válasza:
Kedves utolsó, a bettáknál bármi előfordulhat.Ritkább amikor a nőstény bántja a hímet, de való igaz, ilyen is előfordul.Legtöbbször viszont a helytelen tartás és az elővigyázatlan párválasztás miatt van a gond velük.
2010. okt. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!