Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért akadnak ki többen is...

Miért akadnak ki többen is pl. fb csoportban, ha megtudják, hogy valaki génmódosított halat tart?

Figyelt kérdés
Kezdjük azzal én is elítélem a halak génmódosítását, egyedül azt nem értem, hogy a sok álszent ember miért van kiakadva, ha valaki vásárol pl. színes tetrát vagy dániót zebradániót. Nekem 3 éve van színes tetrás akváriumom, 15-en élnek egy 200 literes akváriumban. Egészségesek, boldogak, sosem pusztult még el egy sem. Értem én, hogy rossz dolog a génmódosítás, és legszívesebben én is tiltanám, de azok a szerencsétlen halak az üzletekben ugyanúgy megérdemlik, hogy boldog környezetben éljenek, mint a többi hal. A sok álszent miért nem tesz azért, hogy globálisan beszüntessék a halak génmódosítását? Nem azokra kell kiakadni, akik próbálnak a szerencsétlen génmódosított halaknak megfelelő otthont biztosítani, hanem alapjáraton kellene a problémát megszüntetni. Kérdezném, hogy azok, akik ellenzik az ilyen halak vásárlását mit tennének az ilyen halakkal? Megölnétek őket? Vagy mi? Mint mondtam a szerencsétlen sorsuk után ugyanannyi joguk van a boldog életre, mint a többi nem génmódosított díszhalnak.
2023. márc. 16. 09:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"A génmódosítás minden területen veszélyes."


Ezt mivel tudnád alárámasztani?


Én momentán dolgoztam rekombináns fehérje gyártásban, heti szinten végeztük különböző sejtvonalak genetikai módosítását. Ott konkrétan a legnagyobb veszély az volt, hogy megsütöd magadat az autoklávval.

2023. ápr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!