Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv!Ma különös módon eltűnt 1...

Üdv!Ma különös módon eltűnt 1 halam egy fedett akváriumból.Reggel arra lettem figyelmes hogy 4 neonhalból csak 3van,tegnap még megvolt mind.Kiszedtem mindent az akváriumból de semmi.Lehet hogy megették volna a tetrák?Vagy nemtudom hova lehetett

Figyelt kérdés
2023. márc. 31. 19:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%
Én azt tartom elfogadhatatlannak hogy komment nélkül lehet lehúzni. Az baromi idegesítő amikor van 5-tanács egy kommentben és a kérdezőt lesz...-va nem jelzi a gyökér hogy melyik szerinte a tévedés.
2023. márc. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem a témáról szól nála, hanem a kishitűségéről a kirekesztettségéről és végre egy hely ahol odaszúrhat másoknak arctalanul. A primitívség legalja az ilyen ember, mert hozzászólni nem tud, cáfolni nem tud.

Sokszor ezért megy el a kedvem, hogy erre a linkre kattintsak.

2023. márc. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

"Ez nem a témáról szól nála, "


Közel jársz az igazsághoz, de a hozzászólásnak, cáfolatnak, közelében sincs!

Nem csak azt nem tudja, hogyan kéne cáfolni, azt se tudja, hogy mit, mert a választ se olvassa el, sőt, az a helyzet, hogy még a kérdést se!!!


Meg lehet nézni más kategóriákban is, (étel/ital, stb)

ugyanezt csinálja. Az összes kérdésre rákattint, elolvasás nélkül, és végig mínuszozik.

Minél több a válasz, annál inkább, mert kevesebb kattintással megússza, 1 kérdésen belül a legtöbb válaszadót tudja így lepontozni.


" idáig elvoltak"


Igen, amíg életben volt. De ha meghalt, akkor megeszik.

Itt a kérdés, hogy miért halt meg!!!

Ezt kéne kideríteni. (ha nem kiugrott, hanem meghalt)

Mert ha betegség, akkor az a többire is hat. Ezt ki kell szűrni. Betegség pedig nagyjából 1 millió dolog miatt lehet.


A tetra pedig továbbra sem egy faj, hanem egy testalkathoz kötött család, tucatnyi fajjal!

Ami pl. azért lehet érdekes, mert ha olyan tetra, hogy túl nagy a méret különbség, az stresszelheti a neonokat.

Ami simán lehet akár direkt halálok, de az immunrendszer leállása miatt, egy kórokozó által, közvetett halálok.

De ez csak 1 lehetőség.


A lényeg, hogy ha nem volt túl idős a neon, és eddig nem vettél rajta észre semmilyen rendellenes fejlődést (hibás génállományú, gyenge életképtelen egyed...)

(egészséges egyedet a szűrő se szívja be, és jó vízparaméterek mellett az ugrálás is nagy mértékben csökken!!) akkor felül kell vizsgálni az akváriumi körülményeket, és kideríteni, mitől halhatott meg!

Mert önmagában a halála, lehet egy jelzés, hogy magával a rendszerrel nem stimmel valami!

2023. ápr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem vettem észre semmit rajta mert ugyanúgy úszkált mint a többi.Én arra gyanakszom hogy azért halhatott meg,mert szegény már túl idős lehetett.
2023. ápr. 1. 22:10
 15/16 anonim ***** válasza:
Sajnos ezek az apró kis állatkák rövid életűek és nagyon hozzánk tudnak nőni.
2023. ápr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Barnabas333 ***** válasza:
A csigák azonnal elkezdik enni. Nekem is a másfél év alatt egy 4-5 halam eltünt már. A halál egy természetes dolog. Csak akkor van baj, ha tömegesen pusztulnak.
2023. ápr. 4. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!