Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja van a növényeknek?

Mi baja van a növényeknek?

Figyelt kérdés

Az akváriumomban van valiznéria, vízi petrezselyem és még egy fajta, de annak nem tudom a nevét.

Kb. március környékén nagyon algásodni kezdett az akvárium, próbáltam ellensúlyozni a kevesebb világítással, de nem javult. Végül algairtó segítségével sikerült megszüntetni a problémát, de azóta a valiznéria és a másik növény nagyon rossz állapotban van.

A valiznéria ilyen barnás, bomladozó állapotban van, a másik növénynek meg kijukadtak a levelei. Kisállatboltban vettem növénytápot és szén-dioxid-os "tápot", de ezek már elfogytak. Azóta nem javult semmit. Kb. egy hónapja vettem egy másik növénytápot, adagolom hozzá, de semmi eredmény. Mi lehet a baj?

Led-es fénycsőt használok, a víz hőmérséklete kb. 26-27 fok között van, az akvárium 60 literes.

Valami tanács, tippek? Akinek volt ilyen problémája, hogyan oldódott meg?



2023. júl. 22. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az algairtot nem birjak? Halak is vannak az akvariumban?
2023. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Természetesen vannak, neonhalak, díszmárnák és dániók.
2023. júl. 22. 16:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

60 l ezeknek a fajoknak kicsi, de nem ez volt a kérdésed...

Viszont a biológiai egyensúlyt az akváriumban befolyásolja, és az egyensúly részét képezik a növények is...

Én annyit tudok mondani, hogy a LED világítás nekem nagyon nem vált be. A növények sem voltak szépek, és folyton küzdöttem az algákkal. Amikor visszatértem a fénycsőre, megszűnt a probléma.

2023. júl. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hiába hangolsz fel jól 4 húrt egy gitáron ha az ötödik hamis csak azt fogod hallani. Az akvában a szén-nitrogén-ásvány-csoport aránya határozza meg a fény spekrtum optimális arányát. Nálam csak ledek vannak, nincsenek algaproblémáim. Amikor valamelyiket cserélem azonnal felbukkannak a semmiből ezért változtatnom kell valamin ez legtöbbször a szén.

A szűrő csak a nitrogénnel foglalkozik más, főleg a növényekre mérgező vegyületekkel nem. Ha elmulasztod a vízcseréket vagy túlzsúfolod a teret lehetetlen beállítani.

2023. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!