Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csiga ellen szer?

Csiga ellen szer?

Figyelt kérdés

Csigák kerültek a garnélás akváriumomba. Nem etetek túl, mégis egyre többen vannak.

A növények leveleit is megrágják. Tökrebaxták a microsorumjaimat.

Mit lehet ellenük tenni, van valami szer ami megöli őket de a garnélákra nem ártalmas?


2023. júl. 26. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell szedni a csigákat. Ne akarj mérget önteni az akváriumba.
2023. júl. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annak idején mi hoztunk haza véletlen három csigát az akváriumunkba. Néztük, milyen aranyosak!

Aztán, néhány hónap alatt brutálisan elszaporodtak! Nagyon ijesztő látvány volt!

Annyit lehet tenni, hogy lecserélni az egész vizet, jól átmosni az aljzatot is - nekünk is kavicsokból állt - és teljesen új vizet önteni az akváriumba.

Át kell mosni alaposan mindent, mert ezek a kis dögök mindenhova odarakják az alig látható petéiket!

2023. júl. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Ha olyan az akva akkor mehet csigaevő csiga vagy csigaevő halak (inkább a csigákat ajánlom mert sok Botia nagyra nő és turkálós). Vagy csigacsapdázás és kézzel kiszedés lenne még a legjobb, viszont semmiképp se próbáld szerekkel kiirtani őket.
2023. júl. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Össze szoktam őket nyomni az üvegen, vagy teszek be cukkinit, és amik rámennek azokat kidobom. Na de így is maradnak bent peték, amiket nem látok, nem tudok elpusztítani

Folyamatosan van utánpótlás


A helena is hamar túlszaporodik, azt olvastam.

A botia nem eszi meg a garnélákat?

Végső megoldásnak én is a restartra gondoltam, de nem akartam volna annyit bajlódni :(

2023. júl. 27. 09:19
 5/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“A helena is hamar túlszaporodik, azt olvastam.”


Én azt tapasztaltam ,hogy nem olyan hamar. Ha bekerülnek akkor képesek napokig az aljzatban rejtőzni. Utána is inkább ritkábban vannak szem előtt s nem is ANNYIRA szaporák. Na meg ők nem annyira hajlamosak megrágni a növényeket, például. Meg szerintem dekoratívabbak mint mondjuk a hólyagcsigák, de ez szubjektív kinek mi tetszik.


“A botia nem eszi meg a garnélákat?”


Kicsit lutri. Láttam olyan akvát ahol torokátumok éltek együtt red cherry-kel s nem ették meg őket, másnak a bettája még a csigákat is megölte. Szóval állatok viselkedésében nem lehet mindig biztosat mondani. Lehet épp te lennél az a szerencsés akinél nem esik baja a garnéláknak, vagy pont felzabálják az összeset.


Csigacsapdázás még a legbiztosabb. Nem rossz ötlet ,hogy beraksz cukkinit, csak ezzel az a baj ,hogy amíg kiszeded addig ki tudja hány csiga áll tovább jóllakottan majd rak petéket boldogan. Ezért jobb a csapda.

2023. júl. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!