Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Stendhal hal mellé 200 literes...

Stendhal hal mellé 200 literesbe milyen halat tehetek, amivel megfér?

Figyelt kérdés
Valami kisebb algaevőre gondoltam. Sokaig uresen allt az akva, most "megörököltem" egy Stendhalt. Ő van egyedül. Bár gyönyörű, nem igazan mutogatja magat, napkozben a buvohelyen pihen, es inkabb sotetben jön elő. Szeretnem ha lenne egy kis mozgas napkozben is, de azt se akarom, hogy kicsinaljak egymást.
2023. aug. 29. 19:30
 1/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Sajnos nincs saját tapasztalatom vele ezért azt írom le amit innen-onnan összeokoskodtam:


Szürkületi/ éjszakai hal ezért szereti a sötét, érdes szemcséktől mentes aljzatot, sok-sok búvóhelyet, világítást tompító felszíni növényzetet.


Hajlamos agresszív lenni fajtársaival és hasonló kaliberű rokonaival ezért tartható egymagában is. Általában jól kijön más, kb közepes vagy nagyobb testű felszín közelében és vízközt mozgó halakkal, pl: malabári dánió, tiofil márna, farkszalagos márna, szumátrai díszmárna, rózsás díszmárna, gurámik stb. Nem-ázsiai halakból mehet akár kongólazac, xifó, molly, olyan pontylazacok mint a lándzsafoltos pontylazac stb.


Talajlakókból általában megfér algaevőkkel és corydoras harcsákkal. A sziámi algázó jó algaevő viszont esélyesen összeverekednének. Moszatevő márnával is hasonlóan végezné.


Szóval szinte bármi ami nem nagyon hasonlít rá és/vagy más vízrétegben úszik esélyes lakótárs. A sok búvóhely javít az esélyeken.

Ha megvan az új hal akkor én még esetleg azt tudom tanácsolni ,hogy rendezd át az akváriumot. Ez azért jó mert így nem úgy fogja érezni ,hogy a területére új hal betolakodott mert az átrendezés miatt számára is újnak fog tűnni a terep. Persze attól is függ mióta van nálad a hal s kialakított-e magának területet. Ha még friss szerzemény és esetleg fiatal is akkor lehet nem lesz szükség rendezgetésre.

2023. aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt olvastam en is, foleg szemelyes tapasztalat remenyeben irtam ide, de az atrendezes jo ötlet.

Nem fiatal, nem tudom mennyi idos, de kb. 15 cm-es. Kb. 1 hete van itt, van mellette most is 2 nagyon pici, 1 hetes tavi aranyhal, akik az akvaban nevelkednek, szerintem oket eszre sem vette eddig.

2023. aug. 30. 11:15
 3/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:

A személyes tapasztalatokkal az a baj ,hogy nem biztos ,hogy nálad is beválnak. A halaknak is van valamilyen szinten személysége, nem mindegyik agresszív még akkor sem ha a fajra az agresszivitás jellemző. Láttam már olyat ,hogy például valakinek a bettája békésen együtt élt guppikkal és garnélákkal, másnál egy betta még a csigákat is kinyírta. Olyanra is volt példa ,hogy valakinél a torokátumok nyugisan éltek garnélákkal, nem ettek meg egyet sem, megint másnál még a neonokat is megpróbálták megenni.

Saját magam is tapasztaltam néha érdekes eseteket, egyedeket.


Lehet valaki leírná ,hogy az ő standhal-hala mindent kinyírt maga körül s emiatt megtorpansz, holott lehet a tiéd egy angyal lenne. Legalább is 2 aranyhalat nem bántott. Igaz, még csak egy hete vannak együtt szóval még nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, de érted. Szóval végső soron oda lyukadunk ki ,hogy a legbiztonságosabb másképpen kinéző, máshogy viselkedő halakkal összerakni. Aztán eldől a te halad hogyan kezeli a helyzetet, tuti biztosat nem lehet mondani. Szerintem még várj egy kicsit, figyeld hogyan viselkedik az aranyhalakkal (gondolom még egy ideig együtt tervezted tartani őket). Ha velük rendben van még hónapok múlva is akkor nyert ügyed van, békés egyedet fogtál ki.

2023. aug. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!