Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tennétek a neonok mellé?

Mit tennétek a neonok mellé?

Figyelt kérdés

120 literben van eddig 5 db kék páncélos harcsa és 10 db vörös neon. 2-2 hét különbséggel kerültek be, előtte 1 hónapig csak növények voltak.

Atman 600-as külső és 1000 l/óra belső szűrő van.

Csapvízben vannak, de tőzegkivonattal savanyítva van.

Akár néhány nagyobb, akár egy raj kisebb hal is lehetne. Ötleteket keresek :)


2023. szept. 11. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nahát,nagyon hasonló az akvánk.

Nekem is 126L,10 vörös neon,5 páncélos harcsa lakja.(narancs Cory)

Mellette van még 10db Hengeli Razbóra,jól elvannak együtt,immár 2,5 éve,őket tapasztalatból tudom ajánlani.De más Razbóra faj is jó.Guppy-k is voltak,de azok valahogy izgágának tűntek a Neon,és Razbóra csapathoz képest.

2023. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Én megfontolnám azt is ,hogy nem új fajt rakni hanem a jelenlegieket lehetne bővíteni. Mindkét rajhal eléggé minimális létszámon van.


De ha mindenképp szeretnél valami mást akkor szerintem lehetne valamit ami inkább felül mozog, pl: baltahasú vagy szekercelazacok. Egy fajt s abból legalább 6-8 példányt.


Vagy olyat ami pont ,hogy alul van, például valami különlegesebb anci variánst (vagy más kistestű vértesharcsát). Abból egyet vagy egy párt, lehet egynemű pár is csak akkor 2 hím esetén ügyelj ,hogy legyen elég búvóhely s akkor rendben lesznek.

Ha anciknál kicsit érdekesebbet akarsz akkor boszorkányharcsák is esélyesek. Személyesen nem tartottam, de úgy tudom sokuk könnyen tartható viszont általában kissé félénkek, nincsenek olyan gyakran szem előtt.


Ha inkább valami vízközti központi halat szeretnél akkor biztos találsz magadnak tetsző ramirezi vagy apistogramma fajt/ variánst, rengeteg létezik belőlük. Abból egy hímet vagy egy hímet s néhány nőstényt. Vegyes csapatnál nyilván lehet számítani ikrázásra s olyankor agresszívebbek lehetnek.

2023. szept. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
márványvitorlást!
2023. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!