Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen kékes vagy lilás színű...

Milyen kékes vagy lilás színű halakat lehet akváriumban tartani?

Figyelt kérdés

Már régóta érlelődött bennem a gondolat, hogy szeretnék egy akváriumot csak még nem tudtam eldönteni, hogy milyen fajta halakat rakjak bele. A szobám kékes, lilás, fehéres témájú és úgy gondoltam, hogy ezekhez a színekhez passzoló halakat szeretnék. Nem szeretnék nagy halakat, jobban érdekelnek a közepes-kicsi méretű halak. Sokat segítenétek ha tudnátok halfajtákat ajánlani.


Nekem ez lesz az első akváriumom, úgyhogy ha valaki tudna nekem valami tippet mondani vagy bármi hasznos tanácsot azt megköszönném! Akár akváriummérettel, akár más vízi élőlényekkel pl garnélákkal, rákokkal; kiegészítőkkel, tisztító/pucoló halakkal, kajával vagy bármivel tudna nekem segíteni, azt szívesen fogadom!



#akvárium #hal #garnéla #Kékhal #Lilahal #Akváriumihal
2023. szept. 17. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kékes színűek pl. a kék gurámi, a neonhalakon is van kék szín, a lilás árnyalat nem igazán jellemző a halakra, de színes mesterséges fénnyel megvilágítva sokféle árnyalatot ki lehet hozni a visszavert fény segítségével.
2023. szept. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Galaxy razbóra, betta (ő inkabb egyedüli hal).
2023. szept. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
73%

Nagyon örülök ,hogy előre kérdeztél :D Mindenképp először minimum az alapok legyen meg mielőtt bármit megveszel. Ajánlok pár oldalt illetve bemásolom egy régebbi kommentem amiben nagyvonalakban az alapok megvannak. Utána leírom milyen fajokra gondoltam:


[link] , [link] , [link] , [link]


“Felvázolok nagyvonalakban egy hirtelen elképzelt “minimális aksit”. Minimum 30-40 liter, de tökéletes egy standard 54-es is. Minél nagyobb annál stabilabb. Kezdőknek én inkább 60-80 liter körül ajánlom.


Világítás színhőmérsékletre kb 6500 kelvin és erőségben 20-40 lm/l (lumen osztva liter) körül. Wattban (így fénycsöveknél lehet számolni, LED-eknél inkább lumenben) ugyan ez kb 0,3-0,5 w/l. Ez közepes fényerő, illik legalább ennyi ,hogy ne csak 1-2 nagyon igénytelen gaz éljen meg.

Naponta úgy ~8 órát kell világítson, érdemes időkapcsolót venni.


Szűrőkből rengeteg van s ha nem akarod ,hogy a helyet foglalja akkor akasztós vagy valamilyen egyszerűbb külső megoldás, pl: némi barkácsolással egy oldalpolcos. Ha nem probléma akkor belső szűrő. A lényegibb rész ,hogy a gyári ajánlás alsó határa számít, pl: ha egy szűrőnek a gyári ajánlása 60-120 liter akkor az ~60 litert tud megszűrni.


Aljzatnak jó a rostált sóder, gyöngykavics, kvarchomok stb. Kerüld a színezett vackokat. Szemcseméretre kb 0,5-3 mm körül. Legalább 5 cm vastagon ,hogy többek közt lehessen bele ültetni.

Dekornak leginkább a boltban kapható kövek-fák, kókuszhéj stb. Itt is törekedj a természetes dolgokra s ne a műanyag izéket vedd meg. Ami “nem természetes” de jó azok a kerámia bújók.


Növényzetnek kezdőknek jók a cryptocoryne- és echinodorus-félék, anubias-félék, mohák, páfrányok, valiznéria, hínárfélék és hasonlók mint az indiai vizicsillag, kocsánynélküli ambúlia, átokhínár, érdes tócsagaz stb, úszó/ lebegő mint a békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha, rucaöröm/ salvinia stb.


Így járatod a rendszer minimum 3-4 hétig s közben szorgalmasan olvasod a szakoldalakat (célszerű már előtte nekilátni olvasni). Utána ha minden rendben akkor jöhetnek a halak. Ami “kicsi-színes-nem szaporodik-könnyen tartható” az leginkább 4-6 hím guppi, akár endler akár szivárványos (akvárium méretétől s szűréstől függően akár kicsit több). Persze sok faj van ami kezdőknek.”


~~~~~~~~~~


Szóval kék, lila, fehér. Amik csak így random eszembe jutottak lilára: király és császárlazac, ibolyalazac.


Kékre: hamis neon (Paracheirodon simulans) vagy akár a sima neonhal (P. innesi), kék gurámi, törpe gurámi, rámirezi/ pillangó törpesügér, paradicsomhal.


Fehér: albínó páncélosharcsák, kolibrihal (sima vagy az albínó), fekete neonhal (van egy szép fehér csíkja), fehér színváltozatú fekete tetra.


És ezeken kívül rengeteg szivárványos guppi, betta/ sziámi harcoshal, diszkoszhal, vitorláshal, apistogramma és afrikai sügér faj illetve variáns részben vagy egészben rendelkezik ilyen színekkel. Javaslom ,hogy válassz ki egy fajt amit szeretnél s a többit ahhoz igazítsd. Az ajánlott oldalakon mindegyikről találsz leírást, de természetesen kérdezhetsz ki mit mivel társítana.

2023. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3-as


Ez most olyan volt amikor nyelvtan órán próbálom elsőre felfogni azt, hogy mi a különbség a módhatározó és állapothatározó között 😅 (Magyarul vagy 5-ször át kellett olvasnom, hogy felfogja az agyam, hogy a Guppi, kék gurámi és a többi azok halfajok XD)



#1 és #2-nek is köszönöm a tippeket! <3

2023. szept. 18. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!