Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ékfoltos razbóra és vörös...

Kyel2 kérdése:

Ékfoltos razbóra és vörös neonhal 112 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Egyelőre csak érdeklődni szeretnék és információkat gyűjteni.

Egy 80x35x40-es akváriumot néztem ki + INVITAL EXPRO-1000 külső szűrőt.

[link]

Ebbe gondoltam 10 ékfoltos razbórát, 10 vörös neont, 1 ancit meg egy csapat red cherry garnélát (8-10 db.). Ez így működhet vagy túl sok? Az ékfoltos razbórák kellenének mindenképp, szóval ha valamit cserélni kell, akkor inkább a többieket. Nem akarok hülyeséget csinálni :)

Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. szept. 27. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

80x35x45-ben tartok 13-13 Hengeli razbórát-vörös neont,plusz 5Cory-t,plusz kb.30db RC garnit.Eheim Prof4 600 külső szűrő,sok növény.

2,5 éve indult.

2023. szept. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Vízterhelés szempontjából különösen egészséges növényzet mellett elmegy főleg mivel a nagyja viszonylag kistestű hal, a létszám is jónak mondható. Bár én bíztatnálak valami biotóp-szerűség kialakítására. Mármint nem muszáj tökéletes biotóp legyen, viszont jobban szeretem ha a halak legalább egy földrészről származnak, bónusz ha ugyan az az ország (természetesen első az egyéb igények mint mondjuk hőmérséklet, keménység, vízáramlás stb). Felvázolom néhány kezdőknek jó fajokkal mire gondolok s majd meglátod mi tetszik (bocsi ha kicsit hosszú lesz).


Vegyük akkor az ékfoltosokat alapként. A származási helyük nagyvonalúan Ázsia, Indonézia s környéke, kicsit precízebben Thaiföld, Malajzia és Szumátra, főleg folyókban s patakokban honosak, rajhal, felső-középső vízrétegben mozognak.


Ami szintén rajhal, aktív és hasonlóan inkább felül mozog akkor jó lehet a kolibrihal, zebradánió (és variánsa a leopárd dánió).

Ha olyat szeretnél ami kicsit lennebb mozog akkor jó jelölt az ötsávos díszmárna, vörös karcsú díszmárna is.


Aljzatlakókból anci helyett törpe díszcsíkot vagy palacsintaalgázókat mondanék, viszont ők szeretik az erősebb áramlást és oxigén dús vizet. Ha lassúbb áramlásúra tervezed akkor csokicsík s hasonlók jobban passzolnak. Az egyikből egy csapatot (mindegyik rajhal). Viszont akkor meggondolnám a másik vízközt mozgó rajt, bőven jó csak 2 rajhal s azokból minél több.

Illetve a csíkok megehetik a garnélákat.


Akkor esetleg ékfoltos plusz csokicsík és valamilyen egyedüli hal, mondjuk valamilyen kisebb gurámi, esetleg paradicsomhal. Ha tényleg csendes a víz akkor betta is szóba jöhet.


Ha garnélákat szintén szeretnéd akkor a csíkok és nagyobb egyedüli halak alighanem kilőve.

2023. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tetszik ez a biotópos ötlet, utánaolvasok ezeknek a halaknak is.
2023. szept. 29. 12:58
 4/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Olvasáshoz tudom ajánlani ezeket:


[link] , [link] , [link] , [link]

Rá tudsz keresni egy vagy több szempont (pl: származás, vízparaméterek stb) alapján élőlényekre. Na meg mindegyik faj leírásánál szoktak írni esélyes lakótársakat is.

2023. szept. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!