Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 45 l szettakváriumba tehetek...

45 l szettakváriumba tehetek 10 neont és 6 guppit? Esetleg van kistestű algázó? Csiga, rák nem jöhet szóba .

Figyelt kérdés

Hogy lehetne szépen berendezni ?

Karácsonyra szánom a családomnak de lehet hogy elöbb megkapják.:)


2010. okt. 21. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Perszem hogy teheted így őket!

Kistestű tisztogatók:

- sisakos páncélos harcsa/legfeljebb 7cm-re nő, egyszerű tartani/

-bronz páncélos harcsa /szintén max. 7cm-re nő/

2010. okt. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
*persze
2010. okt. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 kzs ***** válasza:
60%

Szia!

Neonhalat és guppit én nem tennék egy akváriumba. Nem bántják egymást, de eltérő viselkedésűek: a guppi élénk, mozgékony faj, ezzel szemben a neonhal sokkal nyugodtabb, lassabb úszású. Ezzel azt akarom mondani, hogy köztük stresszhatás léphet fel, ami egyenes út a különböző betegségek felé.

Kistesű algázónak én az "Otocinclus affinis"-t ajánlom. Kb. 4-4,5 cm-re nő, kedves természete van (csak sajnos csapathal - többet kell venned belőle).

Ja... Boldog Karácsonyt! :)

2010. okt. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Hát, határeset, jó minőségű szűrővel és heti egyszeri részleges vízcserével éppen elférnek, viszont a guppik szaporulatából lehet probléma. Van kistestű algázó, törpe szívóharcsa: [link]

Így viszont már inkább 6-8 neon és 4 szívóharcsa, ne terheld túl az akváriumot, könnyen borulhat az egyensúly.

Berendezéshez természetes dolgokat ajánlok, ágakat, szőlőtőkét, vasfát sok növénnyel, ezeket a hajóroncs giccseket ha lehet hanyagold.

2010. okt. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor mit javasolsz guppi helyett a neonok mellé ami szép színes ,és kicsi :)
2010. okt. 21. 20:11
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi !eszem ágában sincs giccseket belerakni,még ha a gyerekeimnek szánom is .élő növényt is szeretnék bele .
2010. okt. 21. 20:17
 7/13 A kérdező kommentje:
volt apámnak kb 10 éve akváriuma ,abba volt vasfa amit elrakott .Ha kifőzöm gondolom még felhasználhatom,meg valami bulyócska kellene még nekik .
2010. okt. 21. 20:20
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
20:07-sel nem értek egyet. Mind két faj jól,könnyen tartható más halfajokkal! Nem lesz stressz. Nálam sem volt, ez a két legbékésebb faj. Az hogy az egyik hogyan úszik,az nem befolyásolja a másik halat,mert csak a saját fajukkal vannak elfoglalva.
2010. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz a guppi + neon párosítás, de guppik szaporulata miatt hamar kinőhetik a 45 liter. Ha guppi, akkor érdemes endler venni, mert a hímje kicsi. Ha nem akarsz szaporulatot, akkor (ékfoltos vagy másféle) razbóra, esetleg Galaxy razbóra ( [link] Külön említem, mert valójában dánió.

Ki algázónak én is valamilyen otocinclust ajánlok.

2010. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
szigorúan egynemű guppikra gondoltam,pont a szaporodás elkerülése végett,na meg a hím szerintem színesebb és szebb .
2010. okt. 21. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!