Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy jobb minőségű belső...

Egy jobb minőségű belső akvárium szűrő mennyire zajos? Lehet mellette aludni, nem zavaró?

Figyelt kérdés
jan. 14. 19:20
1 2
 1/12 V. Hélix ***** válasza:
100%
Ha jól működik szinte semmi hangot nem ad ki a szűrő. Ha hangos akkor valószínűleg van vele valami gond, sérült a propeller vagy meg kell olajozni, vagy egyéb probléma
jan. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kis (60L) akváriumban volt egy alap Eheim szűrő. Úgy állítottam be a lapátját, hogy levegőz ne fújjon a vízbe, hanem a vízfelszín felé csavarva hullámoztassa azt. Csúnyán fogalmazva oda pisilt a szűrő a vízfelszínbe/re. A lényeg, hogy nem bele csobbant, hanem csak hullámoztatta azt. Nem tudom neked milyen halaid vannak, de nekem a vitorláshal is elvolt így. Lényegében a hullámok elegendő oxigént adtak a vízhez. És így semmi hangja sem volt. Maga a szűrő abszolút hallhatatlan volt. Ha párolgott a vízből és volt a szűrőből kifújt víznek esése, akkor enyhén csobogós lett. De egy kis felöntéssel meg is lett oldva újabb 1 hétre.
jan. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Még ha van is valamennyi hangja,éjszakára nyugodtan ki lehet kapcsolni.
jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%

A miénk nagyon régi. A víz felszín alá van tolva, hogy ne buborékozzon meg locsogjon-pocsogjon.

De az agyamra megy, mert búg.rajtam kívül senkit nem zavar, de éjjel kihúzom. A világítás kevésbé zavar.

jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom az akváriumod lakóit, 4-es!
jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Jól vannak, gyönyörű a víz, a halak gyarapodnak, köszönöm.
jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#4


“De az agyamra megy, mert búg.rajtam kívül senkit nem zavar, de éjjel kihúzom. A világítás kevésbé zavar.”


Az igaz ,hogy egy régi szűrőnek már lehet kicsit hangosabb búgó hangja. Már az alkatrészek nem illeszkednek olyan jól meg ilyesmi. De azért a normális állapotúak/ újak nem zavaróak, könnyen hozzá lehet szokni, főleg ha nem is az ágyhoz közel van. Egy idő után már csak “fehér zaj”, észre sem veszi az ember.


De kihúzni nem kellene. Jó, persze, ha kicsit sincs túltelepítve (s a lakók alapból nem oxigénszintre érzékeny fajok), van egy rendes talaj stb akkor túlélik az éjszakákat, nem fulladnak meg a halak s a talajban maradnak meg baktériumok szóval a szűrés sem feltétlenül lesz hazavágva.

Minden esetre erre nem kellene bíztatni senkit ,hogy “éjszakára nyugodtan kikapcsolhatod” mert attól mert nálad most nem okozott gondot az nem azt jelenti ,hogy a Kérdezőnél sem fog.


Egyébként a világítás be van kapcsolva egész éjjelre vagy azt más értelemben írtad?

jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem bíztattam, azt írtam, én kihúzom, de évek óta így teszek, nincs probléma.

Aki most telepít, nyilván nem a egy régi szűrőt vesz hozzá.

jan. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Konkrétan ezt írtad: “Még ha van is valamennyi hangja,éjszakára nyugodtan ki lehet kapcsolni.”


Ez így félreérthető s olyan mintha általánosan értenéd, ami viszont nem igaz. Mármint elhiszem ,hogy nálad évek óta bevált, van ilyen mint ahogy ennél sokkal extrémebb esetekre is lehet összekaparni példákat ahol az állat/ állatok a vártnál jobban viselték a körülményeket. Csak jelezni akartam ,hogy a Kérdező ne így álljon hozzá.

jan. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt nem én írtam. 4,8 voltam.

Ha lenne egy normális szűrő, valószínű én se húznám ki.

Pucolás után elviselhető.

jan. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!