Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 30l akváriumom de le...

Van egy 30l akváriumom de le szeretném váltani egy minőségesebbre, viszont minden más marad, akkor is járatni kell üresbe?

Figyelt kérdés

2017. dec. 25. 23:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Igen, az üres járatás minden esetben kell. A "minőségibbre" rész alatt nem tudom mire gondolsz pontosan, nagyobb akváriumra szeretnéd váltani? Mert nagyobb akváriumhoz erősebb technikai felszereltség is kell, akkor meg már főleg számít a bejáratás.
2017. dec. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy a szűrőt járatni kell-e? Persze, azt járatni kell folyamatosan az akváriumban vagy megdöglenek benne a bacik. A régi akvárium vizet pedig fel lehet használni az újban is.
2017. dec. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

nem nagyobbra, mert akkor már mindent le kellene cserélnem.

csak egy sima akváriumom van, amihez külön vettem a világítást és nem vagyok vele megelégedve, már több próbálkozásra sem.

és ki néztem egy olyan akváriumot, amibe már bele van szerelve a fény.

hátha jó lesz.

és algáim is vannak, és a fényre gyanakszom.

2017. dec. 25. 23:38
 4/19 A kérdező kommentje:
igen arra értettem, hogy mielőtt bele tenném a halakat a régiből az újba, előtte úgyanúgy kell-e üresbe járatni a régi szűrőt :)
2017. dec. 25. 23:40
 5/19 anonim ***** válasza:
A szettekben 99%-ban szar a fény.
2017. dec. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
miért?
2017. dec. 26. 00:36
 7/19 anonim ***** válasza:
Túl kevés. Azért mert a gyártónak olcsóbb, viszont kereslet van rá így is.
2017. dec. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szarsz a kútba, csak a kávájára. Utána lököd bele.


Csak azt meg ne vedd.

Normális fényhez pont hogy külön kell gondoskodni a fényforrásról, a gyáriakkal kb gömbmohát lehet tartani.


Inkább azt írd le a mostani fényed milyen fényforrás (kompakt fénycső, led) hány watt, hány lumen.

Még az se biztos, hogy a fény volt a gond.

Milyen növényekkel próbálkoztál?

2017. dec. 26. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
...egyébként nem kell üresen járatni, csak használd fel a régi akvárium vizének legalább a 2/3-át, a szűrőt meg véletlenül se mosd ki.
2017. dec. 26. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Led 18W/6400K/1440 lm
2017. dec. 27. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!