Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális, hogy ilyen a bettám...

Normális, hogy ilyen a bettám farka?

Figyelt kérdés

Az előző bettámmal nem volt ilyen. Ugyanott vettem őt is most januárban, az előző nyáron halt meg (öreg halacska volt már). Ezen kívül semmi baja (ha ez baj), úszkál, eszik, teljesen normális. Razbórák és coryk vannak mellette.


Elég előnytelen kép, éppen kajcsizott, de a lényeg látszik:

[link]



febr. 18. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megmondani, hogy egy ennyire szakadozott farokúszó normális-e.

Lehet, hogy ez épp ilyen, de lehet egy kezdődő uszonyrothadás jele is.


Ezek a betták rettenetesen túl vannak tenyésztve. Az úszó alak kifejlesztéséhez erős visszakeresztezés kell. Ez beltenyésztéshez vezet ami rontja a génállományt, ezáltal gyengíti az immunrendszert is. Jóval védtelenebbek mindenféle betegséggel szemben mint a "vad" változatok.


Az én véleményem, hogy nem szerencsés az ilyen fátyol úszós, holdfarkú, meg kitudja milyen túltenyésztett variációk tartása egyetlen fajból sem.

febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Normális igen. Bettákon belül sok típus van, amik általában a farok kinézetéről kapják a nevüket (veiltail, crowntail, halfmoon, stb). A kép alapján a te bettád vagy crowntail vagy combtail. Én az előbbire tippelek, a combtailnek kicsit nagyobb bevágásai lennének. De a lényeg hogy normális, nem kell aggódni miatta
febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy van többféle farokú betta viszont amikor megvettem még teljes volt a farka. Halfmoon betta "volt".


Én is gondoltam az úszórothadásra de a képeken amiket néztem az uszony mindenhol rothadt viszont neki csak egy részen olyan... Illetve a többi halamnak semmi baja pedig vannak öregebb halaim és az ő immunrendszerük se lehet már a toppon, ez a betta pedig még viszonylag fiatal. Mindenesetre figyelgetem majd, van egy Omnipur A nevű gyógyszerem, ha rosszabbodik majd megkezelem vele.


Mindjárt linkelek egy egészalakos képet róla hátha úgy többet láttok, csak azt telóról egyszerűbb :D


Mindenesetre köszi a válaszokat!

febr. 18. 20:19
 4/7 A kérdező kommentje:

Itt a kép:


[link]

febr. 18. 20:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az uszonyrothadás teljesen máshogy nézne ki, nem lenne ilyen "szép". Abban igaza van az elsőnek, hogy agyon vannak tenyésztve szerencsétlen betták, így elég érzékenyek is. Viszont én nem gondolnám hogy bármi probléma lenne vele. Érdemes szemmel tartani, de simán lehet hogy amiről a boltban azt hitték hogy halfmoon, az igazából crowntail :) Ismerősömnek pl. a hófehér halfmoon bettájából lett egy coi halfmoon, mert pár hónap alatt vörös és kék foltok jelentek meg rajta (amikor vette akkor is már legalább egy éves volt a hal). Ahogy idősödik a betta, úgy változhat is a kinézete. Lehet hogy a te bettád is egy halfmoon és egy crowntail leszármazottja, és ahogy idősödik, átalakul.
febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
febr. 18. 21:26
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként helyette majdnem én is egy coi kislányt vettem. Nehéz döntés volt mert mindkettővel elsőre szerelembe estem és két bettához kicsi az aksim, de végül inkább őt hoztam el :D
febr. 18. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!