Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van olyan hal, amely kimondott...

Van olyan hal, amely kimondottan szívesen táplálkozik a penészgombából? Mindig visszatérő sajnos..

Figyelt kérdés

febr. 21. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

A penészgomba nem él meg víz alatt.

Ez valami más dolog lesz.

Adhatnál kicsit bővebb leírást vagy fényképet róla, akkor jobban tudunk segíteni.

febr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ecsetalga amire gondolsz
febr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Redmoor fákon indításnál szokott megjelenni fehér gomba, lehet arra gondol a kérdező. Ha erről van szó, akkor az magától el fog múlni 1-2 héten belül, de az otok, amanok, ancik is megeszik.


Ha pedig nem erről van szó, akkor valóban jól jönne egy kép, mert más akváriumi gombára nem tudok gondolni

febr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Lehet benéztem akkor es tevesek voltak az infok amiket kaptam. Igen a fákon jelennek meg, visszatérő vendegek, feher szinuek
febr. 22. 01:13
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló, igen arra gondolok, köszönöm szépen. Szerintetek a bakteriumkultúra fokozza ennek kialakulasat?
febr. 22. 01:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy fokozza. A lebontóbaktériumok végső soron inkább jelentenek nekik tápanyag konkurenciát.


Viszont gomba ellen halat bevetni... Hát azért az meggondolandó. A gomba az csak gomba, egy halnak meg igényei is vannak.

Pl. lehet, hogy rajban kell tartani. Mint mondjuk az Otocinclus-okat. Vagy kényesek a hőmérsékletre.

Vagy lehetnek zaklató, mint egy sziámi ormányos márna. Vagy megnőhet fél arasznyira, mint az említett anci, ami az aljzaton védi a területét. Ráadásul csak fiatalon eszik ilyen vega kajákat.


Van elég tartalék a víztömegben, és a szűrőben, ami elbír egy rajnyi hallal? Vagy van elég hely az aljzaton, hogy ne legyen területi vita?


Ezeket te tudod, én csak azt mondom, a halak megtervezése egy akváriumban, ahhoz, hogy az fenntartható legyen, komolyabb, és érzékenyebb dolog annál, mint hogy ilyen gombák befolyásolják.

Ha amúgy is elférne az aksiban ilyen jellegű hal, akkor hajrá, csak nyerhetsz vele, de mondjuk egy kialakult egyensúlyba belerakni sok kicsi, vagy néhány nagyobb halat, azzal bőven többet veszíthetsz, mint nyernél vele.

febr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ahogy a 6-os is rámutatott csak ezért halakat beszerezni nem biztos ,hogy jó ötlet.

Viszont ha alkalmasak rá a körülmények (!) akkor néhány amano garnéla szerintem jobb választás lenne. Mégsem terhelnek le annyi vizet (bár igaz ,hogy ők azért termetesebb jószágok, de na). S az amano édesvízben nem is szaporodik, szóval hónapok-évek után is max kevesebb tud lenni mint amennyit eredetileg beraktál.

febr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!