Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen gyakran szaporodnak a...

Milyen gyakran szaporodnak a vitorlás halak, és hogyan kell nevelni őket?

Figyelt kérdés

Tegnap halt meg az összes kicsinyük, mert elég váratlanul érkeztek és nem volt hova elszeparálnom őket, nagyjából amint elkeztek úszni meg ették őket a neon halak. Beszereztem egy másik akváriumot, és már késszen állok az új adag nevelésére.

Most kitakarítottam jó alaposan mind 2 akvariumot nehogy majd akkor csinaljam amikor már megérkeztek csak még nem vettem észre őket.


Nagyjából mikorra várható a következő adak és mik a javaslatok, hogyan csináljam jól a gondozást?



márc. 2. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak bántani, de biztos vagy abban, hogy szükséged van kis vitorláshalakra? Esetleg több százra? Több száz literes nevelő akvárium kell nekik, és eladni nem nagyon tudod, max nagyon nyomott áron, illetve elajándékozni...
márc. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A Dél-Amerikai halak fő ívási időszaka többnyire a január-március. Ugyanis az eredeti élőhelyükön ekkorra esik az áradások időszaka, ami extra táplálékmennyiséget biztosít a kicsiknek.

Persze a tenyésztett egyedeknél ahogy távolodnak a generációk a vadon fogott ős-szülőktől, úgy lesz ez a genetikailag kódolt időpont egyre kevésbé biztos.

Meg ez amúgy sincs kőbevésve, ha kedvezők a feltételek akkor szaporodni fognak bármikor.


Ha most ívtak le, akkor pár hónap pihenés biztos fog kelleni.


A megfelelő etetéssel is lehet segíteni a dolgot. Jó minőségű táppal érdemes, és heti egyszer élő eleség se árt. Tubifex, vízibolha, cyclops.

De ez nem túletetést jelent!


Ha a nőstény újra beikrásodik, azt látni fogod, kigömbölyödik a hasa, a legvégén van, hogy az ikrákat is látni már benne. Az is jellemző, hogy ilyenkor kinéznek egy levelet amire majd az ikrákat rakja, és állandóan csipkedi, tisztítja.


Nálam az nem vált be, hogy kiveszem a szülőket egy tenyészmedencébe ívni. Szerintem a kifogás és a környezetváltozás túl nagy stressz.

Én úgy csináltam, hogy vártam amíg leikrázik a közös akváriumban.

A kelés kb 2-3 nap. Látod majd amikor kikel, olyankor úgy néz ki mint egy óriás spermium, nagy gombóc kis csapkodó farokkal.

Ilyenkor még az elúszásig a szikzacskójukat használják tápanyagforrásnak, nem esznek. Csak a levélre tapadva egy kupacban zsezsegnek.

Ekkor érdemes kiszedni őket a nevelő medencébe, még az elúszás előtt.

Alájuk teszel egy sűrűbb kifogó hálót, és finoman bele lehet tessékelni őket.


A nevelő medencében ugyanaz a víz legyen mint az eredeti akváriumban, ugyanolyan hőfokon. Aljzat, dekoráció, világítás nem kell. Viszont legyen egy olyan szűrő ami nem tudja beszívni a kis halakat, de csinál egy kis áramlást. Nálam a szivacsos belső szűrő bevált. Levegőztetés se árt.


A kicsiket csak szórd be középre.

El lesznek 2-3 napot amíg felszívódik a szikzacskó és elúsznak.


Ha elúsztak akkor az etetés lesz a fő probléma.

2-3 hétig a frissen kelt sórák lesz a fő táplálékuk.

Ha nagyon nagy szemű sórákot kapsz, legelső napon keménytojás sárgájával is lehet etetni.


A sórák keltetés nem ördöngősség, de azért van benne kihívás.

Én magamnak csináltam keltetőt 1,5 literes üdítős palackokból. Nagyjából ilyet: https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=vc9ZuzCSepQ

Legalább 2 keltető kell, 1 nap eltolással, hogy folyamatos legyen az ellátás.


Nőnek a kicsik mint a gomba, pár hét után már fokozatosan át lehet térni száraz tápra, kis vízibolhára meg vágott tubifexre.

márc. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Üdv! Az előzőeket feletsd el... :-( A vitorlások -többnyire- 10-14 naponta ragsztják végig a növényt/követ/üveget/stb. 2-3 nap a kelési idő, majd további 4-5 nap az elúszás (vízhőfok és minőség függvénye). Ha a hím nem falja fel őket, és vigyázz rájuk, akkor szerencsés vagy. De többnyire -a biztonság kedvéért- késő este ívás után -mert az esti órákban ívnak- érdemes kivenni az ikrákat. (Lást net és szakirodalom hogy hogyan.) Indítani élővel, mégpedig frissen keltetett sórákkal (Artemia) tudod. Elég a kicsiknek eleinte egy 10 L-es akksi is. Feltöltéséhez a szülői akváriumból vedd a vizet. Halakat tartni és nevelni pedig nem a "jó pénzért" kell, hanem mert gyönyörű hobbi, és rengeteg örömöt ad. Pláne, mikor 200-300 kis vitorlás úszkál együtt. Nagyon jól tud kinézni :-)
márc. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Am megjött a következő adag ikra!
márc. 11. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!