Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kb egy 70 cm hosszu, és 50-60...

Kb egy 70 cm hosszu, és 50-60 cm magas akváriumnak, milyen szinü, és fajta fénycsövet használjak világításnak?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 21:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ezt is csinálhatod:

vegyél egy tükröt, aztán 4 db fehér vízalatti világítást, 60centiset, és cuppantsd rá a tökörre (ennek van tapadókorongja). Ez a lámpa belóghat a vízbe is, a tükör meg azért kell, hogy megduplázza a fényét.



Aztán az aksi tetejére körbe tegyél egy csík fekete szigetelőszalagot, azzal kitakarod hogy ne világítson a szemedbe a fény :)


[link]


és ha még akarsz photoshoppolni, akkor plusz egy sárga és egy kék csövet is rakhatsz bele, úgy tökjó színe lesz, mert a sárga kiemeli a növények színét, a kék pedig kinyírja az algákat és tengeres hatást kölcsönöz :)

2010. okt. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ezt a vízalatti világítást én is tudom ajánlani, én is ezt használom az egyszerűsége miatt. Nem akartam szerelgetni, csövet válogatni (a legtöbb boltban ufónak néztek, mikor színmelegségről meg növényekről beszéltem), így megkapod vízállóban, kompletten. Én egyszerűen rátettem az üveglapra felülre, ereszcsatornával letakartam a fényvisszaverés miatt és eltakartam bútorlappal.
2010. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Megvan minden felszerelés a világításhoz , össze is van szerelve.Csak fénycső nem volt benne, felmentem a városba ás ott is csak 1 helyen találtam fénycsövet, egy Tungsram 18W-osat vettem.
2010. okt. 26. 16:03
 14/15 anonim ***** válasza:
És elég fénye van? Nyomathatnál mellé egy kék fényű vízalatti világítást, az sokat dob rajta kinézetben :)
2010. okt. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Igen elég fénye van :)

Kicsit ilyen zöldes szine van .

2010. okt. 30. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!