Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kis vitorlás halak egyszerre...

Kis vitorlás halak egyszerre tanulnak meg úszni?

Figyelt kérdés

Szétválasztottam őket egy nevelő akváriumba, de pár ott maradt a szülőkkel. Azok ma tanultak meg úszni, de amiket szétvalasztottam még mindíg kavics közelben lebegnek vagy pihennek.


Valamit rosszul csináltam? A víz teljes egészében a régi akvariumból van, enni még nem ettek semmit pedig van bébi halkajám



márc. 18. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem látják a szülőktől hogy kell úszni,akkor nem úszni fognak hanem járni.
márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ugye időel csak felemelkednek ugye? Majd amikor éhesek lesznek csak lesz valami ösztönző erő az úszásra
márc. 18. 15:38
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Lehet a szétválasztással járó macera, stressz miatt kicsit sokkosak, menedéket keresnek, de ha nincs más akkor próbálnak a talaj közelében maradni. Tehát számít hogyan van berendezve a helyük, mennyi s milyen növény van, mennyire erős a fény stb; a vízparaméterek csak egy dolog.


Legyenek jók a tartási körülmények s idővel helyrejönnek. Úsznak azok ösztönből, nem nagyon kell lássák a szüleiket. Ha még napok-hetek után is látványosan rosszul úsznak akkor inkább úszóhólyag-problémára lehet számítani.

márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem akvarista vagyok, hanem a halász szakmában dolgoztam, ezért a díszhalakat kevésbé ismerem! de gondolom, hogy a biológiájuk nagyban hasonlít a nálunk tenyésztett fajokéhoz. Kár, hogy nem írtad, hogy milyen idősek a fiatal példányok.

Az "úszni tanulásról" röviden (a pontyra vonatkoztatva): Az ikrából frissen kikelt egyedet még nem nevezhetjük pl. pontyivadéknak, hanem csak pontylárvának, azért mert sok szervük hiányzik, illetve nincs teljes mértékben kifejlődve. Jelen kérdésed szempontjából most az úszóhólyag a leglényegesebb. Kikeléskor nincs benne levegő, tehát a lárva fajsúlya nehezebb, vagyis ilyenkor a füves, növényzetre benőtt aljzatra süllyednek és a növényzeten várják az átalakulás végét. Ebben az időszakban egyedüli táplálékforrás a szikzacskó. Kb. 2,5-3 napig tart ez az állapot, ami alatt a különböző szervek tökéletesen kifejlődnek. Legutoljára felúsznak a felszínre, ahol megtörténik a "légkapás" (vagyis az úszóhólyag levegővel feltöltődik, és ettől a pillanattól kezdve pontyivadékról beszélünk. Gondolom, hogy a vitorlásoknál is hasonló a helyzet. Itt esetleg bővebben utána nézhetsz: [link]

márc. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyjából 5 naposak.

De akkor a szülőkkel lévő kicsik miért nem sűlyednek le? Lehet turvád halásztam ki őket és összezúztam szegényeket. Legközelebb a neonhalakat teszem ár a másikba had nevelkedjenek a szülőkkel a kicsik

márc. 19. 22:39
 6/6 A kérdező kommentje:

Mostmár biztos, hogy túl durván szállítottam őket. Mind felfordult az akváriumban lévőket pedig megették a neon halak.

Na nem problémba 15 nap múlva megpróbálom ura csak most a neonokat testem át

márc. 20. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!