Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az áztatott szőlőtőke nem...

Az áztatott szőlőtőke nem ártalmas az akváriumba?

Figyelt kérdés
Bele merjem tenni?

márc. 22. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem tudod az eredetét, nem tudod hogy mikor volt permetezve (ha egyáltalán volt), akkor jobb lenne nem beletenni az akváriumban, mert a mérgek ki fognak oldódni belőle és ez végzetes lesz az élőlényekre.


Főzéssel nem tudsz megszabadulni a vegyszerektől, szerintem semmilyen gyorsított eljárással nem lehet biztosan "méregmentesíteni".


Szóval szőlőtőkét szerintem csak akkor tegyetek akváriumba, ha tudjátok biztosan, hogy évek óta nem volt permetezve.

márc. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez is hasznos

[link]

márc. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez egy vásárolt akvárium és a szőlőtőkét adták hozzá. 4 éve akváriumban volt. Így nyugodtan visszatehetem bele, ugye?
márc. 22. 17:54
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Főzögesd, áztatgasd, sőt még enyhe hipózás sem árt. Gondolj arra, hogy bármiféle halbetegséget, férgeket, egysejtűeket kiválóan át lehet vinni így egyik helyről a másikra. Légy óvatos !
márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hipoval vigyazni kell ,
márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell főzni, mert csak hamarabb szétrohad. A hipót is képes némileg beszívni, pláne ha szárazon teszed rá. Őszintén szólva, egy alapos átkefélés után, én minden további nélkül beleraknám. Pláne, ha pár hétig/hónapig szárazon volt.
márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha fertőtleníteni szeretnéd akkor pár percig főzd ki és kész is. A vegyszerek meg elvesztik a hatásukat egy időn belül, másképp a szőlő termését sem lehetne elfogyasztani mert, hogy az is tele lenne “méreggel”.

Ha 4 éve így van használva, akkor miből fakad az aggodalom?

márc. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es, a vegyszerek elvesztik a hatásukat, idővel, de ha valaki lehipózza, a fa képes beszívni, és az nem túl jó, ha a vízbe ereszti vissza a hipót.


A másik, hogy a szőlőt se lehetne megenni, hát azért egy 70 kilós embert nem lehet egy 0,7 grammos halhoz hasonlítani. A permetszereknek eü-i határértéke van, de azt emberekre nézve szabályozzák.


"Ha 4 éve így van használva, akkor miből fakad az aggodalom?"


Gondolom abból, amit a 4-es leírt, kórokozók spórái, paraziták betokozódott petéi, stb, nagyon sokáig kibírják még szárazon is, ki tudja, az előző akváriumban mik voltak.


Ezzel együtt én is azt mondom, hogy jelentéktelen a kockázat.

márc. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8 as!


A hipot nem én ajánlottam. Nem írtam le, hogy szerintem nehogy behipozza mert más már felhívta rá a figyelmét, hogy ne tegye.


De, a szőlőt meg lehet enni (megfelelő várakozási idő után)én nem az emberekre szabott mértéket ajánlottam a halaknak. Csak azt mondtam, hogy a vegyszerek egy idő után elvesztik a hatásukat.


4 év nem kis idő. A korokozók spórái, paraziták és egyéb dolgokra, tehát “fertőtlenítésre” én is a főzést ajánlottam.


7 es voltam.

márc. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!