Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyenkor van-e valami teendő...

Ilyenkor van-e valami teendő az akváriummal?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kaptam egy 120 literes akváriumot, amely 4 éve nem volt használatban. Azt mondták semmiféleképpen ne töltsem fel vízzel, mert biztos hogy kikeményedett ennyi idő alatt a ragasztás és hogy “szétrobbanna” a sok víztől. Azonban megkopogtattam belül és nincs kikeményedve a ragasztás. Ma az akvarisztikás boltban azt mondta a tulaj, hogy egy jól ragasztott akvárium simán kibír 20-25 évet. Szerintetek mit tegyek? Ragasztassam újra, vagy nyugodtan merjem használni?

ápr. 8. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel van ragasztva? Ha szilikongumival, akkor az jó lesz!
ápr. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Kirakod az erkélyre és este feltöltöd. Ha elcsesződik, senkit nem fog zavarni, ha nem, hurrá.
ápr. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt mondták nem garancia. Lehet, hogy egy hétig áll feltöltve vízzel és akkor sem ereszt vagy enged el, ha meg feltöltenénk lehet pl. 2 hónap múlva elengedne. Ezért nem tudom mit csináljak.
ápr. 9. 06:15
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Az van, hogy mi nem látjuk az állapotát. Én kaptam egyszer nagynénjémtől egy 110es akvát, ami vagy 15 éve volt garázsba (ha nem több), akkor még nem is gondoltam bele hogy hosszú távon milyen gondja lehet a ragasztásnak. Az udvaron feltöltöttem vízzel hogy jó e, pár napig otthagytam, de a gumija puha volt és nem volt kikeményedve. Használtam 1 évig, aztán váltottam (de nem azért mert baja lett volna).


Viszont a tudat, a félelem hogy jaj mi lesz az nagyon rossz, úgyhogy ha ettől nem tudsz elvonatkoztatni akkor jobb ha újra csináltatod.

Pláne ha emeletesbe laksz mondjuk fent

ápr. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Próba-szerencse
ápr. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Ha tudod, akkor ragaszd újra, de csak ha tudod! Esetleg vidd el szakemberhez, minden nagyvárosban van üvegcentrum, akik talán foglalkoznak ilyennel. Biztos, ami biztos.
ápr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!