Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig bírják így a guppijaim?

Meddig bírják így a guppijaim?

Figyelt kérdés
Valami baja van matuzsálem korú szovjet hallevegőztetőmnek,így nem fúj be levegőt az akváriumba,meddig bírja a 4 guppim hogy csak annyi friss oxigén kerül a vízbe amit én befújok a porlasztón keresztül,közben próbálok persze rájönni a masina bajára,csak féllek nehogy addig valami történjen velük
2010. okt. 28. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:

:D Elképzeltem, ahogy fújod nekik a levegőt:D

Namost ezzel nagyon kevés oxigént juttatsz a vízbe, a porlasztón keresztül csak elenyésző mértékű oxigén oldódik be, tehát teljesen felesleges. A legtöbb akkor kerül a vízbe, ha mozog a vízfelszín, a növények által, illetve ha lecseréled a vizüket. Mekkora helyen és mennyi növénnyel vannak?

Ha mondjuk 10-15 liter körül, és vannak benn növények, akkor napokig is kibírják, nem túl oxigénigényes halacskák. Úgy segíthetsz, hogy pihentetett vízzel frissítesz nekik mondjuk 2 naponta egy keveset, nem lesz bajuk.

2010. okt. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egy olyan akvárium, ahol 4 halacska van, elég egy 1200 ft-os levegőztető. holnap leugrasz a boltba és veszel egyet:)
2010. okt. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Én nem szeretem a guppikat minden halat halálra csipkednek!

Szerintem add oda az akváristáknak ingye hidd el csak rossz lehet egy olyan hal!

2010. okt. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Az attól függ, hogy mekkora az aksi, de általánosságban a guppik békés halak, nem mindegyik csipkelődős. Ha meg csak guppid van akkor meg tök mind1.
2010. okt. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha megvan 40 literes az akvárium, és van benne némi növény, akkor nem is kell nekik levegőztető, semmi bajuk se lesz.


Amúgy meg ha oxigén hiányuk van, akkor felmennek a felszínre és ott tátognak levegőért. Ha viszont simán úszkálnak, akkor nem is hiányzik nekik a levegő.

2010. okt. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!