Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől képződnek az akváriumomb...

Mitől képződnek az akváriumomban csigák?

Figyelt kérdés
Ez már nem az első eset. 2 hétre elmentem itthonról és a családomra lettek bízva a halaim. Előtte csináltam részleges vízcserét, és minden rendbe hagytam itthon, majd mikor hazajöttem észrevettem, hogy csigák vannak a vízben (igaz a víz elég zavaros lett a 2 hét alatt amíg nem én gondoztam az akit) Régebben is előfordult már hasonló velem, hogy egyszer csak megjelentek a csigák. Mitől lehet ez?
2009. jan. 5. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
A csigák nem lesznek csak úgy a semmiből egy akváriumban. Új növényekkel vagy halakkal szoktak bekerülni a vízbe. Amíg nem voltál otthon valószínűleg annyira elszaporodtak hogy feltűnt neked is, de azelőtt is kellettek hogy legyenek.
2009. jan. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kzs ***** válasza:
100%

Valahogy behurcolod (pete formájában). Mégpedig vagy élő eleséggel (pl. tubifex, vizibolha), vagy élő növényekkkel (halakkal nem valószínű).

Éppen ezért szerintem ne adj élő eleséget, az elő növényt pedig - mielőtt betennéd az akváriumba - ecetes vízben mozgasd ide-oda. Ezáltal a csigapeték, planáriák, stb. elpusztulnak, és nem okoznak kellemetlenséget.

2009. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az irtásukra van külön ilyen csigairtó...

[link]

2009. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez okokból kifolyólag tartom én is lehetetlennek, de idejét nem tudom mikor volt utoljára új hal, növény az akváriumban és csak szemcsés illetve lemezes tápot kapnak :S kicsit vicces így.. :D
2009. jan. 5. 21:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, általában növényekkel szokás behurcolni őket. Jellemzően a Hegyes hólyagcsiga (Physa acuta) és a vörös színű nagy tányércsiga (Planorbarius corneus) szokott így bekerülni az akváriumba.

Annyit fűznék még hozzá, hogy az új növényeket timsós fürdőbe kell tenni. 1 liter vízben 1 teáskanálnyi timsót feloldani, és ebben az oldatban áztatni a növényeket 10 percig, utána persze alaposan le kell mosni őket tiszta vízzel. Ha a csigák és/vagy petéik már bekerültek az akváriumba, akkor az üvegre, berendezési tárgyakra, mindenre rápetéznek, ilyenkor már késő utólag kivenni, és lemosni a növényeket.


A csigacsapdák általában elég kis hatásfokkal szoktak működni, nem ajánlom őket, csakúgy mint a vegyszeres csigaölőket.


A legjobb megoldás: csigaevő halak beszerzése. A legnépszerűbbek a botiák, csak egyes fajai nagyon nagyra nőnek (pl. öves díszcsík (Botia macracantha)), ezért 300 literes aksi alatt nem humánus tartani őket, illetve ha megnőnek el kell őket adni, ajándékozni megfelelő helyre.

2009. jan. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, régebben is már amikor megjelentek a kis peték már nem volt menekvés :D de bántani meg nem szeretném őket, vagy megölni, van egy kis kanális nem messze tőlünk és még nyáron raktuk őket be oda.. :)köszönöm a kommenteket!!:)
2009. jan. 6. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!