Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium hütésénél a...

Az akvárium hütésénél a PCventillátort hogy szereljem be?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy hol helyezzem el és hogyan csatlakoztassam a hálózathoz??
2010. okt. 29. 21:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Uhh. Hát az a lényeg, hogy például egy oldalfalra szereld fel, hogy a vízfelszínt fodrozza, minnél jobban szállítsa el a párát. Ezek a ventik 12 voltos hálózatról működnek, tehát mindenképpen szükséged lesz egy adapterre. Ha bemész egy nprmálisabb villamossági vagy számítógépes boltba, akkor segítenek.
2010. okt. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Salx Narval ***** válasza:
Vezeték, villásdugó,egy kapcsoló és bedugod a konnektorba, esetleg hosszabbítóba.Én úgy fordítanám, hogy szívjon, tehát ne fújja a vízfelszín, hanem onnan szívja le a levegőt,ha csak egy ventid van.Ha kettő, akkor ellentétes oldalakra kell tenni és az egyik szívjon, a másik fújjon.A ráfújás akkor jobb, ha csak messzebb tudod elhelyezni az akváriumtól.Az az igazság, hogy látni kellene az akváriumot és a helyét ahhoz,meglehessen mondani, hóvá lenne legjobb felszerelni.
2010. okt. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Fekete és piros vezetékeket kell bekötni, a sárga nem kell. 12 V-ra vannak tervezve, de úgy elég magas a fordulatszám. Ha több ventid is van, meghajthatod őket 9 V-tal is, lassabban fog forogni, de úgy is elég.


Nekem nem vízszintesen fújnak, mert nem oldalt vannak, hanem a tetején, és lefelé fújja a levegőt.

Ha oldalra szerelem, a levegő nagy része a merevítés fölött megy el, a vízszintet alig éri.

Nálam így hatékonybban hűt, a párás meleg levegő pedig hátul távozik.

2010. okt. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ember be ne dugd a 220-ba a PC ventit!


9V vagy 12V kell neki! Pl. rossz telefon töltőjéből is csinálhatsz ilyen adaptert.

2010. okt. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
úristen...tiszta villanyszerelő leszek:D:D de hogyan kössem össze a telefontöltöt és a ventillátort??
2010. okt. 30. 13:59
 6/17 Salx Narval ***** válasza:
Aj-aj én feltételeztem, hogy ezzel tisztában vagy. Természetesen az adaptert kell bedugni a konnektorba és nem a ventilátor vezetékeit.Ha levágod a töltő végéről a dugót akkor összeköthető.De szerintem, te ne köss össze semmit, semmivel.Kérj meg valakit, nehogy baj legyen.kb 5 perces munka annak, aki ért hozzá.
2010. okt. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A telefontöltő az csak 3,6 Voltos szerintem az kevés lesz egy PC venti meghajtásához, de hát próbáld ki.


Gondolom két kábel jön ki belőle, tehát levágod a végét, megblankolod és összekötöd a venti két kábelével, ennyi.


De szerintem jobban jársz ha veszel egy adaptert, amin van kapcsoló, azt tudod kapcsolgatni DC 3, 6, 7.5, 9, 12 Voltra is, így azzal tudod a ventid fordulatát szabályozni. Ha pl 6 Voltra kapcsolod, akkor halkabb a venti mert lassabban forog.


Adaptert hogy hol vegyél, hát pl

Lomex (Lehel térnél)

Conrad (Oktogonnál)

Talán itt kapsz.


Egyébként lehet kapni 9Voltos adaptert hangszer boltban is, mert gitárokhoz torzító, delay, ilyen effektekhez szokták használni. Adapterrel mennek azok is. Csak ott zajszűrt adaptert adnak, az meg kicsit drága erre a célra, ott ilyen 5ezer Ft körül van :)


Egyébként vettem én már 100Ft-os boltban is 12Voltos adaptert, amit lehetett kapcsolgatni 3-12Voltig, ott az 500Ft volt, hát valami kínai szar volt, de működött.


Ha sehol nem kapsz adaptert, akkor még a Józsefvárosi kínai piacon is körülnézhetsz, mer ott is van :)

2010. okt. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Ha a régifajta nokiatöltőm 5.7V-os akkor az is kevés ???
2010. okt. 30. 15:00
 9/17 anonim ***** válasza:

Meg kell próbálni.


Minnél kisebb a V érték annál lassabban forog majd a venti és annál halkabb lesz. Ellenben kell neki egy minimum fesz, amin elindul.


Itt egy leírás a weblapunkon róla:


[link]

2010. okt. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát próbáld ki. Ha pörög vele, akkor jó. Ha meg se nyekken, akkor meg kevés :)


De szerintem számtek boltban lehet kapni 5, vagy 6 Voltos PC ventillátort is, és annak biztos hogy jó a nokia töltő.

2010. okt. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!