Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettünk egy akváriumot, amit...

Vettünk egy akváriumot, amit holnap szeretnénk beüzemelni, felengedni vízzel, ezzel kapcsolatos jó tanácsokat szívesen fogadnék tőletek?

Figyelt kérdés
Mit és hogyan kell,mikor tehetek ezután bele halakat?Az üzletben azt mondták 1-2 hét múlva,de hallottam már 1-2 napról is,mi az igaz?
2010. okt. 30. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
fúúú.... háát elöször is vedd meg bele a talajt amit jól mossál meg majd tedd bele az akv. aljába, vedd meg bele a növényeket, díszeket, ültesd el a növényeket aztán mehet a víz. Ha van öntsél bele vízelőkészítőt és folyamatosan mennyen a szűrő majd egy olyan 1-1,5 múlva ha megtelepedtek benne a lebontó baktériumok mehetnek bele a halak, de az se mindegy hogy milyen halak.
2010. okt. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocs az előzőhöz írom hogy 1-1,5 hét
2010. okt. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Először is az akváriumot mosd át meleg, ecetes vízzel. Az aljzatot is sokszor, zuhannyal meleg vízzel, amíg teljesen tiszta nem lesz az öblítővíz. Utána mehet az aljzat az akváriumba és kezdhetitek feltölteni vízzel. Én akkor szoktam berendezni, mikor már kb. félig van vízzel, kialakítom az aljzat felszínét, bújókákat, köveket, ágakat, amiket szintén átmosok forró vízzel, ecettel, vegyszerrel soha. Ezek után óvatosan öntsd a vizet, tedd alá a kezed, hogy már ne kavarja fel az elrendezett dolgokat. Majd indulhat a szűrő. Növényt kb. egy hét múlva szoktam telepíteni, majd erre 2 hétre a halakat. Tehát összesen 3 hetet érdemes/szokás velük várni. Vegyszerezni nem nagyon szoktam, növénytápszert viszont érdemes beszerezni, esetleg a sera aquatant használom még néha, mást nem.
2010. okt. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem használsz vízkezelőt akkor is elég 1-2 hetet várni, de teszel bele vízkezelőt elég 1-2 nap, de ezalatt az idő alatt minden menjen a szűrő, levegőztető, lámpa mintha már benne lenne a halak!

A lényeg mindent mossál át: az aljzatot teszteld, hogy nincs-e mészkő származék benne (cseppents rá egy kis ecetet és ha nem pezseg akkor mehet bele) Növényt is inkább a halak betelepítése előtt érdemes beültetni!

2010. okt. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Díszhal boltban, 1-3 mm-es szemcseméretű márványzuzalékot vegyél, vagy kis szemű sódert. Azért jobbak ezek a kis méretű kavicsok, mert nem szorul közé a kajamaradék.


Míg a nagy kavicsok közé beesik a kaja, onnan a halak nem tudják kiszedni, ott rohad meg, és szennyei a vizet.


Ha színes kavicsot veszel, akkor sötétebb színűt válassz, mert a fehér kavics az visszaveri a fényt és hamar algás lesz. Szóval barna dzsuvák lesznek rajta. A sötét kavics viszont hosszú távon is szép marad.

2010. okt. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egyébként én somán beraktma új akváriumba 2 nap után a halakat,mert én em bírtam várni :) de hát nem lett semmi bajuk :)
2010. nov. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na ezt leírom még egyszer, hiba nélkül :)


Én simán beraktam az új akváriumba 2 nap után a halakat, mert én nem bírtam várni. Nem lett semmi bajuk :)

2010. nov. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!