Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 20 Literes akvárium berendezése?!

20 Literes akvárium berendezése?!

Figyelt kérdés

Nos, kaptam egy 20 literes akváriumot, és mivel totál kezdő vagyok ebben, szeretném kérni a segítségeteket, hogy hogyan állítsam össze (mennyi és milyen halat vegyek bele, milyen növényeket vegyek, milyen levegőztető, szűrő kell bele, meg ezeken kívül mik kellenek még hozzá)?

Köszi!


2010. nov. 1. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
egy 2 szivacsos szűrő elég, levegöztetö nem kell egy ilyen kis akváriumba.2-3 növényt vegyél bele, aminek kemény levele van, ha azt akarod h sokáig éljen. tisztogató harcsát ajánlok, de csak 2t, mertmegölik egymást ha kicsi a hely. nekem 25 literes van, és így rendeztem be. és a 2 harcsa mellé még vehetsz egy kisebb aranyhalat, de ha ez az összeállítás nem tetszik vegyél neonokat, azokat is könnyű kezelni. a vizet tisztítani kell,erre tök jó a biotopol nevű termék. a halboltban kérdezd az eladót a többiről és mond h nagyon kezdö vagy, ö mindent elmond amit kell tudnod... sok sikert! :)
2010. nov. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. nov. 1. 13:13
 3/6 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy ugye csapvizet tisztán nem szabad rájuk engedni. De, nekünk van hidrofor-unk, ami ugye a talaj vizét szívja fel, nincs benne klór meg ilyenek.

Szóval abba a vízbe bele lehet őket engedni?

2010. nov. 1. 14:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen vízminőség, barátom szüleinél Sóskúton pl nagyon meszes, túlságosan tele van ásványi anyagokkal, és az nem annyira jó halaknak, pedig iható.


Nem tudom nálatok milyen víz, de pl csinálhatod azt is, hogy a felét valami olcsóbb szénsavmentes ásványvízzel töltöd fel :)

2010. nov. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fekete kavicsot az aljára.


Vasfát bele, rákötni jávai mohát fekete cérnával, lehet még anubias növényeket is venni azok strapabírók.



4db Endler guppyt, 4db törpe razbórát, 6db Red cherry garnélát, 2db törpe szívóharcsát.


A garnélák 1-2 hónapon belül szaporodni is fognak.



A tetejére 2db vízalatti neont, fehéret.

[link]



Az enyim ilyen, de ez 45 literes:


[link]



és van benne egy kis szűrő a jobbsarokban a nagyobb növény mögött.



Egyébként a kis 20 literest nehezebb kezelni, mint egy nagyobbat. A kicsibe sűrűbben kell vizet cserélni, abba nagyobb a hőingadozás is, ami halaknak nem biztos hogy olyan jó.


Szóval kezdésnek én a helyedben egy 40-50 literest vennék inkább.

2010. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sima csapvizet lehet bele rakni, csak megfelelő mennyiségben kell az elöbb említett biotopolt rakni bele. én is így csinálom. a talajvizet nem ajánlom, lehetnek benne olyan bacik, ami súlyos betegséget okozhat a halnak.
2010. nov. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!