Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül mondjuk egy 50...

Mennyibe kerül mondjuk egy 50 literes tengeri korallos akvárium berendezése, fenntartása és miennyire körülményes, nehéz?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs.
2011. szept. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Platypus ***** válasza:
50 literben kvázi lehetetlen. Létezik ilyen kicsi, de ez profiknak való kihívás, és legfeljebb néhány gerinctelent lehet értelmesen tartani benne. Egy tengeri akvárium pár száz liternél kezdődik, is az ára minimum százezres nagyságrendű. Mellesleg az 50 literes sem lenne olcsóbb.
2011. szept. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, az ilyen nanokat általában úgy csinálják, hogy a tulajnak van még 1 nagy több száz literes akija, és a beállt vizet onnan rakja bele vízcseréknél a nanoba.
2011. szept. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Óó, értem, köszi!
2011. szept. 18. 11:57
 5/9 Platypus ***** válasza:

Egyébként ha csak a látványvilág tetszett meg, akkor nagyon szép mini, kamu korallos akváriumot lehet készíteni.

http://www.youtube.com/watch?v=Ew1Dzq32eDQ

Ez itt az enyém. Artemia salina él benne, magyarul sórák, halkajának szokták nevelni. Ez az egyetlen sós vízi faj, ami különösebb felszerelések nélkül tartható. Nem élő korallvázakkal és csigaházakkal szépen be lehet rendezni az akváriumot, ha hideg fehér fénnyel világítod, akkor egészen tengeri hatása van. Meg lehet kapni műanyagból egészen élethű tengeri rózsákat és "élő" korallokat is. Az enyémben talajszűrő van, de igazából még ez sem szükséges. 8 liter, mindennel együtt benne volt 5ezer forintban.


Mielőtt valaki szörnyülködni kezd, ez csak a sórákra vonatkozik, amit egyébként ilyen 4 decis műanyag poharakban divat tartani(és működik is):

http://www.youtube.com/watch?v=fG6PFbJoT74&feature=related

2011. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Platypus, poén a zene hozzá :)
2011. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én olyan 100 ezer Ft körül csináltam meg a 112 literest.

Összerakni drága volt, és még a szűrésen is gondolkodni kellett. Több részletben vettem a cuccokat hozzá.


Használtam vettem egy ozmo szűrőt és egy lehabzót, meg néhány lágykorallt, de az élőköveket, száraz köveket, az élőtalajt, a korallzuzalékot, 2 halat és 2 rákot, meg 1 csigát boltban vettem.


A havi fenntartás már nem olyan sok:

Havonta a tengeri só 700 Ft (20 liter vizet cserélek)

Kaja az állatoknak 500 Ft max.


[link]

2011. szept. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget! azt hiszem akkor még várok ezzel egy darabig :)

hable, nagyonjó képek!

2011. szept. 18. 22:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy nekem az édesvizi akvárium jobban tetszik, azt szebbre meg tudom csinálni.


A tengeribe most valami szarság csiga elszaporodott, meg valami fehér pöttyök, azt sem tudom miaz, ki kéne takarítanom, csak valahogy nincs kedvem :/

2011. szept. 19. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!