Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kérdésem: hogy mennyit kell...

Kérdésem: hogy mennyit kell várni egy újonnan vett akvárium berendezése + vízfeltöltés a hal vásárlással? Ugyanis azt hallottam, a biólógiai folyamat beindulásáig legalább 21 nap kell és ezután jöhetnek a lakók bele.

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Ha a növények jól érzik magukat, a csigák(ha vannak) bejárták a terepet, szűrő, lámpa, fűtő, levegőztető megvan, akkor mehetnek bele! Nem kell 21 napot várni, ez hülyeség! :) Majd rakj fel képet, kíváncsi vagyok milyen lett! :)
2011. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben.És Thanks!
2011. aug. 1. 13:07
 3/10 Frontosa ***** válasza:

Legalább 2 hetet (de inkább többet) kell várni amíg beáll a biológiai egyensúly. Meg lehet gyorsítani ha pl. használt akváriumvizet is raksz bele feltöltéskor, vagy ha belemosol a vízbe egy már működő szűrő szivacsát, és így járatod 8-10 napig. Ha vízminőségre érzékeny halakat fogsz tartani akkor a 2 hét kevés.

Üdv,

Üdv,

2011. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ahogy mondták a kollégák, 2 hét a minimum, amit illik kivárni, én bacikultúrával is ennyit javaslok. Ekkor is óvatosan kell telepíteni. A 3 hét az ideális. Az üresjáratás alatt etetni kell a bacikat.
2011. aug. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Sziasztok.

Nagy hülyeséget mondtok itt.Ha nem szertnél várni olyan sokat ˙(3-4) napot akkor menj el a halasboltba, (nem tudom mekkora az akváriumod) de ott lehet venni 2 féle biológiai egyensúlyt elősegítő vegyszert:Ezt a linket nézd meg és ha rám halgatsz, és nem akarsz várni" 21 " napo akkor használd ezt: http://www.youtube.com/watch?v=33Itqo-hxj4 Valami Serra vízelőkészítő belenyomatod az oldalán lévő útmutató szerint asszem 24 órán belul mehetnek bele a halak..Sok szerencsét..(Jó halazást) xD

2011. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Inkább megvárom a 21 napot...Thank you for everybody!!!!
2011. aug. 1. 14:03
 7/10 Daphina ***** válasza:
Utolsó! Murr is leírta, hogy bacikúltúrával is kell várni minimum 2 hetet!!
2011. aug. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Frontosa ***** válasza:

Ezek a vízelőkészítők csak megkötik a nehézfémeket, semlegesítik a klórt (ami 20 perc alatt magától elillanna, tehát értelme nincs). De nem pótolja a lebontó bacikat, mivel a baktériumkultúra még nem alakult ki, az egész akvárium védtelen. A lebontóbacikat felfoghatjuk úgy is mint egy afféle ,,immunrendszer".

Remélem érthetően fogalmaztam. Szóval várd ki a 2 hetet.

Üdv,

2011. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze, minden érthető.További Szép Napot!
2011. aug. 1. 14:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Pár kiegészítés.

Akár egy kezdeti baktériumkultúrával indulsz, akár csak úgy naturban, nem sokat érsz 2-3 héttel, ha nincs min szaporodni a lebontó baktériumoknak. Tehát pár naponta egy kis fagyasztott halkaját érdemes tenni a vízbe.


A másik, hogy ha az "üres"járat után egyszerre fullra pakolod hallal, szintén jó eséllyel nézel egy tömegpusztulás elé. A fokozatos betelepítés legalább annyira fontos, -ha nem fontosabb- mint a pár hét várakozás az elején. 3-4 -adagra oszd el a halakat.

2011. aug. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!