Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik a betta igényei?

Mik a betta igényei?

Figyelt kérdés

Hallottam,hogy nem kell neki szűrő,meg hogy a vízmelegítő is csak nagyon nagy hidegben szükséges,mert nagy a tűrőképessége.Igaz ez? Mit kell tudni az etetéséről...stb

Tapasztalt sziámisok segítségét várom! :)


2010. nov. 1. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


És én nem tartanám szűrő és melegítő nélkül...olvasd el ezt a cikket és még olvasgass utána, akár akvarista.hu-n is.

2010. nov. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz szűrőt, akkor tegyél bele sok növényt, pl jávai mohát, anubiast, az nem fog megbarnulni, és betta a növények közt szeret bújkálni, úszkálni.


Ő nem szereti a nagy sodrást mellesleg, tehát ha van benne szűrő, akkor kicsire kell állítani.


Etetés, hát lehet kapni betta kaját -> száraz tápot, de megeszi az élő szunyoglárvát / tubifexet is.


Vízmelegítő akkor kell, ha akváriumban 25 foknál kevesebb a hőmérséklet. De nyilván a lámpa is fűt valamennyit, tehát nem biztos, hogy kell fűteni. Legyen ráragasztva egy öntapadós hőmérő matrica, akkor látod hány fokos a víz.


És ha nincs szűrő, akkor minimum heti fél vízcsere, mert úgy könnyebben megbuggyan a víz.

2010. nov. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy porlasztós szivacsszűrő igazán nem nagy összeg (kb. 500 Ft), és meg van oldva a levegőztetés is. Ennyit ne sajnáljon már senki...
2010. nov. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget :) szívesen várok még tapasztalatokat
2010. nov. 1. 23:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Amik eddig elhangzottak tökéletesek, annyit tennék hozzá, hogy 20 literesnél kisebben ne tartsd! Fontos még, hogy az akvárium fedett legyen, mert ha a levegő hőmérséklete alacsonyabb, mint a vízé, akkor könnyen megfázik. Ez a halálozásuk egyik fő oka. A másik a rossz vízértékek, mert bár szűrő nélkül lélegezni tud, de a bedurrant, elnitrátosodott vízben elpusztul, mint bármelyik hal. Ezért egy szivacsszűrő és vízcsere javallott, ahogyan már mondták.
2010. nov. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és etetés főleg nyers, fagyasztott eleséggel célszerű.
2010. nov. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2010. nov. 4. 21:08
 8/11 anonim ***** válasza:

szia!

nekem van 2010 karacsonya ota egy kek bettem!kis kerek akvariumban tartom!vannak benne apro szines kovek (csomagban vettem) , egy nagy kagylo (olyan csigas) es ket munoveny!

reggel-este adok neki enni kb 7 db szaritottbolhat!hetente egyszer cserelem a vizet es miutan kicsereltem (hideg vizet teszek bele) ,ccsepegtetek klortalanito cseppeket!varok egy fel orat es visszateszem a halat az akvariumba!

remelem segitettem szia

2011. okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

szia!

nekem is megvan a bettám,már 2010 karácsonya óta,egy vörös szépség. :)

de azért köszönöm a választ :D ment a pont :)

2011. okt. 24. 15:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Uhhh b.zdmeg utolsó válaszoló....csoda, hogy él az a szerencsétlen...amit csinálsz az brutális állatkínzás...
2011. okt. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!