Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől vakarózhatnak a halaim?

Mitől vakarózhatnak a halaim?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem észre,hogy néhány guppim és a mollik néha nekidörzsölődnek a kavicsoknak mag egyéb tárgyaknak.És ma elpusztult az egyik nőstény guppim.De semmilyen elváltozást nem láttam rajta.mi lehet a baj?
2010. nov. 3. 22:51
 1/6 anonim válasza:
16%
Sztem girhesek :S
2010. nov. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Vizibólha ? :O
2010. nov. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De miért kell hülyeséget beszélni...?


A halaid valamilyen parazitás megbetegedés miatt vakaróznak, próbálják lekaparni a fájdalmas, viszkető élősködőket.

Holnap csinálj 30%-os vízcserét pihentetett vízzel, majd emeld meg az akvárium hőmérsékletét 28 celsius fokra.

Menj el kereskedésbe és vegyél sera costapurt, ezzel kezdd a kezelést a használati utasítás szerint.

Szellőztesd a vizet, ne etess és ne világíts a kezelés végéig.

1 evőkanál jódozatlan só/10 liter víz növeli a túlélési esélyeket.

A betegség neve darakór.

2010. nov. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm neked Murr a hasznos választ!

Ajj,már akkor megint darakór lesz.Egyszer már volt régen,de akkor nem láttam vakarózni a halaimat,ezért nem tudtam ezt!

2010. nov. 4. 13:35
 5/6 A kérdező kommentje:
Szeretnék még valamit kérdezni,bár lehet,hogy hülyeség:A Sera Baktopurt nem lehet alkalmazni erre a kórra?Mert ilyenünk van itthon?
2010. nov. 4. 22:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg a Parakill-t?
2010. nov. 4. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!