Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért zavaros az akváriumom...

Miért zavaros az akváriumom vize? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Tegnap délután rendeztem be 54 literes új akváriumomat. Mindent átmostam forró vízzel, az aljzat utolsó mosóvize teljesen tiszta volt. A szűrő folyamatosan megy. Tettem bele Tropical vízelőkészítőt is. De a víz nagyon zavaros, a növényeket sem látni benne. (Élő növények.)Köszi a válaszokat!
2009. jan. 9. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott zavaros lenni a vizem, mert itt nálunk elég vasas a víz.. de 2 nap múlva már kristály tiszta ahogy a szűrő müködik illetve, hogy leül a víze. De ha a tiéd ennyire zavaros mint ahogy írod, hát akkor nemtudom mi lehet. Azóta mióta itt kérdeztél van valami változás a vízben? Nem lehet, hogy esetleg valami díszből vált ki valami anyag?
2009. jan. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Estére szépen kitisztult a víz. A táptalaj kavargott, de tettem rá még egy réteg tisztára mosott kavicsot és szépen leülepedett.
2009. jan. 9. 20:13
 3/3 anonim válasza:
A hiba oka, a víz klórtartalma. Ez akkor fordul elő ha kiengeded a vizet a csapból, és nem hagyod állni. De ez nem baj, idővel be fog állni a víz biológiai egyensúlya. Ajánlom figyelmedbe az ('antiklór' valamint a 'metilenkék'cseppeket)4-4 csepp az akváriumba és kitisztul a vized.Állatkereskedésben tudsz ilyet vásárolni 200 Ft körül van. Nekem is volt már ilyen problémám.
2009. jan. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!