Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Korallt lehet tartani brakk...

Korallt lehet tartani brakk vízi akváriumban?

Figyelt kérdés
2010. nov. 14. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
szerintem lehet
2010. nov. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem, nem él meg benne, teljesen más feltételek szükségesek neki (A brakkvíz a folyók torkolatánál alakul ki, a tengeri környezet más). Brakkvízben olyan szívós növényeket szokás tartani, mint az anubias, lándzsás és sallangos vízipáfrány, ilyesmik. Sok gyökérrel.
2010. nov. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, hja hát nem él meg, azt hittem döglött korallt, mint vannak ilyen dísz korallok amik jól néznek ki, de nem élnek.


Én raktam egy ilyen fehér nagy korallt, bár csak sügér mellé, az elég meszes egyébként, szóval keményíti az amúgy is kemény vizet, de a sügérnek nem volt az baj, az bírta.


Hát most azt nem tudom, hogy egy brakkvizi gömbhal például mit szólna hozzá, talán bírná az is, mert az is a keményebb vizet kedveli.


Csak nálam az volt, hogy beraktam vízbe egy szép hófehér korallt, de valahogy hamar algás lett, és az már nem tetszett, ezért inkább csak felraktam a polcra dísznek :)

2010. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
62%
Léteznek egyes agykorall fajták, amelyek édes és félsós vízben is megélnek, de ezek elég jelentéktelenek, nem igazán díszítik az akváriumot.Van egy másik is, ilyen kis pálcikaszerű, szintén édesvízi, a balcsiban is van, de ez is semmitmondó.A tengeri korallok, nem élnek meg brakk vízben, még a tengervizes akváriumban is, nagy szakértelmet igényel a tartásuk.
2010. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De lehet! A zöld viaszrózsát. Igen szép és mutatós, és nem kényes egyáltalán, az enyémben is van 2 db.
2010. nov. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
És a zöld viaszrózsa, szerinted brakk vízi korall?
2010. nov. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A zöld viaszrózsa, megél tenger és brakk vízben is, egyedül édes vízben nem. Én tartok otthon 2-t, az integető rákjaimmal és mangrove-val együtt. Tudom, hogy nem korall, csak azért írtam ide, mert a kérdező korallhoz hasonló dolgot szeretne, olyat ami szép és jól mutat egy ilyen típusú akváriumban. Ezért írtam. De egyébként igazad van előttem szóló, valóban nem korall.
2010. nov. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
OK.Bocs. Mennyire sós a vized és milyen sókat használsz?
2010. nov. 23. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Még nincs ilyen akváriumom, csak tervezem
2010. nov. 23. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!