Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a sügeremnek?

Kicsimano88 kérdése:

Mi baja lehet a sügeremnek?

Figyelt kérdés
Már 4-5 napja függőlegesen lebeg, fejével felfele a vízszinten, mintha nem kapna levegőt. Van még az akiba 3 sügér meg 2 algázó. Nekik semmi baja! A levegőztetőm is jó! Légyszi segítsetek!
2010. nov. 21. 13:18
 1/5 Frontosa ***** válasza:

Mekkora az akváriumod? Milyen fajta sügerekről van szó? Mióta üzemelted be az akváriumot? Szűrés? Réz vagy fém tartalmú díszítőelem (kő stb) van benne?

Üdv

2010. nov. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen sügérről van szó? Nekem Malawi-tavi sügéreim vannak, nekem is elkezdte ezt csinálni pár db múltkor, de nem a vízfelszínen, csak simán a vízben. Meg össze-vissza úszkáltak. Sajnos hasvízkór lett belőle. Különítsd el a haladat, nézz körbe a halbetegségeknél melyiknek ez a tünete, figyeld még mit veszel észre, aztán ha már sejted mi lehet menj el egy akvarisztikai boltba, mondd el az eladónak is, hogy mi a baj, aztán ad neked majd gyógyszert. Ezt beadagolod a haladnak, a többinek is, hogy megelőzd a fertőződést, aztán vársz. Kezelés alatt ne etess, a hőfokot emeled meg 2-3 fokkal. Aztán ha minden oké akkor meggyógyul. Nekem a 6-ból 2 maradt meg sajnos, de a többi szerencsére nem betegedett le.
2010. nov. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Frontosa ***** válasza:

Kb. 15 éve tartok afrikai sügereket, nekem is volt kezdetben elhullásom, hiába, saját kárán tanul az ember. =) Gyógyszeres kezelés náluk nem túl hatékony, mivel érzékenyek a réz-re illetve minden fémes vegyületre, a gyógyszerek meg ezeket tartalmazzás és biztos elhullás a vége, ráadásul kinyírja a szűrőben lévő hasznos bacikat. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy frissen beüzemelt akváriumba 1 hét után elhelyezik a halakat. Ez egy guppinál működik, de a sügereknél nem. Legalább 2 hét, de inkább 3 kell amíg a víz beáll arra a szintre ami már nekik jó, a különböző még nem lebontott méreganyag miatt pipálhat a víz tetején. Nem szeretik a hideg (22 C-nál alacsonyabb) vizet, a magas nitrát szintet (rendszeres vícsere) és érzékenyek a rossz minőségű, egyoldalú kajára ami rendszerint gyomor és bélgyulladáshoz vezet-fagyasztott kajákra nagyon vigyázni kell. Fajspecifikus betegség, előbb-utóbb minden egyed belepusztul. A hal apatikusan viselkedik, elhúzódik, nem eszik, fejjel lehelé vagy felfelé áll, de külső nyoma nincs. Keményíteni kell a vizet (ezt leginkább mészkővel tudod elérni), a beteg halat külön tenni, 2 hetente 20-30% vízcsere az akvárium méretétől függően, kevés kaja, jó szűrés és imádkozol, hogy legalább a többi halra nem terjed át. 3. lehetséges hiba: Kis akvárium-kevés bújkáló=folyamatos stressz. Csak találgatok, mivel konkrétumokat nem írtál. Ha tudnánk ezeket, okosabbak lehetnénk.

Remélem segítettem

Üdv

2010. nov. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
180 literes az akvárium. Afrikai sügerek vannak benne.Teljes vízcsere,takarítás 3 hete. A halak már 3 éve megvannak. Semmi fémes nincs a vízben. Köszi a válaszokat!
2010. nov. 22. 12:22
 5/5 Frontosa ***** válasza:

Akkor gyomorgyulladás és túltelepítés kizárva, ekkora akvárium már bőven elegendő ennyi sügérnek, gyomorgyuszi meg inkább fiatalabb korban jellemző. Valószínűleg nem állt még be a víz, és újratelepítéskor valami méreganyag került a vízbe (vegyszer, vagy aljzat nem jól lett átmosva stb). Én azért szoktam teljes újratelepítéskor 3 hetet várni, mert ilyenkor a méreganyag kiürül, hasznos bacik megtelepednek. Gyanus halat rakd külön-vizéhez 15-20 literenként egy e.k. jódozatlan só (élősködőket kiírtja és még a sügik is szeretik). a nagy akváriumban meg 30% vízcsere + 8-12 evőkanál jódozatlan sót oldj fel vízben és azt is öntsd be. Ha gondolod rakhatsz bele kész baktérium kultúrát pl. Sera Nitrivec, de én nem használom, mert lényeges különbséget nem tapasztaltam. Sügiknél újratelepítéskor 3 hétig halak nélkül működteted az akváriumot nem lesz baj, ezt garantálom. Szerintem rendbe jönnek.

Üdv,

2010. nov. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!