Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A betta (fiú) halunk farkát...

A betta (fiú) halunk farkát alul bedarálta az akvárium új levegőztetője. A hal így nem tud úszni, és félő, hogy elpusztul. Vajon a ledarált részeket, ha levágnám egy kis ollóval, segítenék rajta?

Figyelt kérdés
2010. nov. 27. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos már nem tudsz ezen segiteni :(, Ha már nem tud úszni akkor ha levágod a farka darabját még rosszabb lesz a helyzet :(. Sajnos nem sok esélyed van arra hogy újra kifog nőni a farka és újra a régi betta haladat fogod látni. Ha van még kérdésed tedd csak fel, megpróbálok válaszolni! Henrik
2010. nov. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából tud úszni, de a farka vége, kb 2-3mm ami "cafatokban áll" össze van csomósodva, és olyan, mintha ez gátolná őt. Nem tudom hogy sértenék-e valamilyen ideget, szervet ha így próbálnék meg segíteni, vagy már teljesen mindegy, csak rossz látni, és ez egy bár nonszensz, de megoldásnak látszik/ott.
2010. nov. 27. 13:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha tud úszni akkor még van esélyed. A farokvágást nem ajánlom, hiszen szerintem te sem tudod hogy ott nem-e van egy vérvéna avagy egy idegszál vagy egy csont. Szerintem a farokvágást ne kövesd el hiszen nagyon nagy a kockázat, és lehet hogy teljesen meggátolod utánna az úszási képességét. Bízzunk abba hogy napokon belül normálissá fog alakulni az úszója, és akkor nem is kellett bántanunk, kockáztatnunk. Ha van még kérdésed ird csak meg szivesen válaszolok =). Henrik
2010. nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 momoko666 válasza:

Na nézzük csak...


Először is, ha társas akváriumban tartottad, különítsd el a halat! Jó neki egy nagyobb, vegyszermentes tároló doboz is (tudod, amibe a maradék kaját szokták rakni). Ha nagyon nehezen úszik, legyen olyan alacsony a vízszintje, hogy könnyen fel tudjon jönni levegőért. Ne felejtsd el beletenni a szokásos vízkezelő szereket!

Napi 1 vízcserével tartsd kristálytisztán a vizét! És nagyon reménykedj, hogy jobban lesz!

ÉS SEMMIKÉPPEN NE NYÚLJ HOZZÁ OLLÓVAL!


Van rá reális esély, hogy visszanőjön a sérült rész, viszont nem lesz olyan szép, mint volt.


A szűrődre meg rakj valami hálófélét ;)

2010. nov. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkét választ! A levegőztetőt már körbetekertem szúnyoghálóval, az elkülönítést pedig mindjárt megteszem!
2010. nov. 27. 14:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincsmit =), kérdezz csak bátran hátha tudunk itt rá választ mondani =)=) !!! Henrik
2010. nov. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy jártam, hogy magára hagytam egy bettámat még régen 2 hétre társasban, soha nem bántották. (Ja, természetesen etetni etették őket) Mire visszaértem tövig eltűntették a farkát, gyakorlatilag úszni sem tudott, azt hittem vége. Kivettem egy dobozba, alacsony vízszinttel, 2 hónap alatt teljesen rendbe jött. Viszont vitamint és esetleg fertőtlenítőt szerezz be, nehogy megtelepedjen valami a sebein. És ollóval hozzá ne érj!
2010. nov. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Murrnak teljesen igaza van. Ezt még megpróbálhatod: Ajánlot fertőtlenitőszer a "Neptun METILINKÉK" ez egy olcsó, de ilyenekre jó fertőtlenitőszer. Amikor különveszed csak ugyanolyan hőmérsékletű, vizkezelővel kezelt vizbe tedd bele. És betegsége ellenére is a heti 30-40%os részleges vizcserét is iktasd be. Remélem hogy segitettem! Henrik
2010. nov. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 momoko666 válasza:

A metilénkék jó ötlet. Az az aranyhalamat is rendbe hozta (megszeretgette a macska).

A vízcserék sűrűségét én a "kórháza" méretétől tenném függővé. Kicsi helyen hamarabb felgyűlik az ammónia.

2010. nov. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyugi!

Én horgász vagyok, a múltkoriban fogtam egy sügért, aminek szinte teljesen hiányzott a farka, valami biztos lerághatta.

Mivel megfogtam, nem csak hogy élt, hanem táplálkozott is.

Túléli :)

2010. nov. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!