Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet az afrikai sügéreket...

Lehet az afrikai sügéreket együtt tartani?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni hogy az afrikai sügéreket lehet együtt tartani attól függetlenül hogy az egyik malawi tavi a másik meg tanganyika tavi?
2010. nov. 29. 12:13
 1/4 Frontosa ***** válasza:

Nem nagyon. Teljesen másak az igényeik, viselkedésük, temperamentumuk. Egy legalább 300-500 literes akváriumban ez részint kiküszöbölhető, alatta semmiképpen sem javasolnám. Konkrétan milyen fajokra gondolsz? Mekkora az akvárium? Van már sügeres tapasztalatod? Hátha tudok segíteni.

Üdv,

2010. nov. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy Frontosa is mondja, nem szokták őket keverni. Nekem pl. Malawi-tavik vannak. Amúgy én annyira nem ajánlom elsőre az afrikai sügéreket, mert egy az, hogy nagy akvárium kell nekik (200 alá nem tennék, de inkább 250-300 litertől), meg első halaknak elég nehéz őket tartani. Jó ha van már más halakkal tapasztalatod. Sajnos eléggé hajlamosak a betegségekre, sok faj nagyon kényes a vízminőségre, sokszor agresszívek, macerás lehet egy kezdőnek a szaporodása is. De ha bele szeretnél kezdeni akkor segítünk mindenben. :)
2010. nov. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát nekem malawi sügieim vannak de van az aksiban 4-5 db tanganyikai csigasügér és elvannak együtt!300 l-nél picit nagyobb az aksim.Levendula sügik,yellow,fekete jégsügér van benne.De szeretnék frontosát más nem ezeket arra lecserélni!Tudom h az nagyon macerás hal de majd meglátom.A mostani sügieim szaporodnak is.Előtte voltak már halaim meg van 1 kis aksim abban is van dánió,tetra meg betta azok is jól megvannak együtt!:D
2010. nov. 30. 08:43
 4/4 Frontosa ***** válasza:

Szerencséd van, mert amint a nevemben is láthatod a Frontosa a specialitásom! =) Eléggé igényes hal, a gyomr- és bélgyulladásra, stresszre, vízminőségre, nitrit-nitrát szintre kifejezetten érzékeny. A hímek 30-32 centisre is megnőnek. A probléma az, hogy csak más nagytestű sügerekkel társítható, mivel egyrészt a csigasügerek 1-2 év mulva eledelek lesznek, másrészt a frontik lassú mozgású, bujkálós csapathalak. Ha berakod a már kifejlett Malawi sügik mellé, rövid időn belül elpusztulnak. Gond nélkül társítható az alábbi Malawi sügerekkel a teljesség igénye nálkül: Cyrtocara Moorii, Nimbochromis Venustus, Nimbochromis livingstonii stb. de csak akkor ha kiskorukban rakod össze és megszokják egymást. Kisebb Mbuna sügerek és Császárok nem jöhetnek számításba sajnos. Ha az akváriumod kisebb mint 500 literes inkább egyedül tarts 6-7 db-ot. Ha van kérdésed, szivesen válaszolok.

Remélem segítettem

Üdv,

2010. nov. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!