Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány literes lehet az akváriumom?

Hány literes lehet az akváriumom?

Figyelt kérdés

Hossz53 cm /szélesség24 cm /magasság28,5 cm

Válaszotokat előre is köszi!


2010. dec. 1. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Szorozd össze az oldalait, aztán oszd el 1000-rel.

Hány éves vagy? :S

2010. dec. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
15 :P de ezt eddig nem tudtam :Dköszönöm a gyors válaszod !!!!
2010. dec. 1. 19:38
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
15 évesen nem tudsz térfogatot számolni????
2010. dec. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Jujj... :D
2010. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Wááh xD nem gondolkodtam rajta xD de már megvan :p 36,25 l

Nah meg 1 blee xD ;) Köszi

2010. dec. 1. 20:19
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
És ez 3 év múlva szavazhat...
2010. dec. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De ne rakj bele ennyi vizet!

Felül pár centi kimarad, az aljzat is kiszorít valamennyi vizet, meg a belső szűrő, ha van.


5 literrel számolhatsz kevesebbet.

2010. dec. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne szúrjátok már le!Sokszor a legkézenfekvőbb dolgok nem jutnak eszünkbe.
2010. dec. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát... azért erősen azt juttatja eszembe, amikor megkérdezte valaki ezen az oldalon, hogy mi értelme van tudni a Pithagorasz-tételt, merthogy úgysem fogja soha az életben használni. És ha jól emlékszem, az ottani vitában a térfogatszámítás is előjött, ahol azzal érvelt, hogy tele kell tölteni és máris tudja az ember a térfogatot.

És tessék, itt van egy nagyon egyszerű feladat, és a kérdezőnek nem sikerült megoldani, pedig még friss az agyában az anyag.

Az a baj, hogy szerintem ez az egész azért van - mert nem egyedüli probléma -, mert a diákok azt sulykolják egymásba, hogy amit az iskolában tanulnak, annak semmi értelme, az életben úgysem fogják soha használni. És emiatt amikor kellene használni, fel sem merül bennük, hogy az iskolában megtanult anyag az életben mennyire jól alkalmazható.


Persze lehet, hogy a kérdezővel nem ez van, én nem konkrétan miatta írtam ezt most, hanem úgy általánosságban.

2010. dec. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mind a két utolsó hozzászólónak igaza van. Velem is fordult már elő, hogy hülyeséget kérdeztem, kivel nem? :)

Viszont azt tudni, hogy 1 liter=1 köbdeciméter, nagyon az alsó határa az alapműveltségnek :)

Ez az "úgysem fogjuk használni, minek megtanulni" meg csak lázadás, én is mérgelődtem ilyeneken, de megtanultam őket, ma pedig hozzátartozik a mindnapjaimhoz, munkámhoz jónéhány ilyen felesleges baromság :)

2010. dec. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!