Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 600 literes akváriumom algásod...

600 literes akváriumom algásodik főleg a növények levele. Nem a legszebb látvány, mit tehetnék ellene? Már próbáltam sera algovecet ill Happy life algin regulart és nem segített.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 07:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Algaölő szert ne nagyon használj. Inkább a kiváltó okot kellene megkeresni és azt orvosolni. Az algásodás fő oka a sok vagy kevés fény, a rossz vízminőség (sok méreganyag) és a kevés növényzet szokott lenni, mivel ugye a növények felveszik a halak által kibocsátott oxigént, és a bomló anyagokból származó méreganyagokat (nitrit, nitrát, ammónia stb.), és ha kevés a növényed, akkor az algáknak kedveznek ezek, ők fognak elterjedni. Ha gyenge a világításod, akkor barna alga, ha nagyon erős, vagy sokat van napfényben az akvárium, akkor az a zöld algáknak kedvez. Milyen halakat tartasz, milyen a világításod? Mennyi és milyen növényeid vannak? Nekem 300 literesem van Malawi-tavi sügérekkel, és hát ugye hozzájuk nem sok növényt lehet tenni, van bent 4 tő cypto, 6 tő anubias meg pár tő microsorium, de mégse algásodik az akvárium, pedig csak 2 36W-os cső van bent. Nem lehet, hogy kevés a szűrésed is? Milyen szűrőid vannak (külső ill. belső)?
2011. ápr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a segítséget! Csak porcelánsügerek vannak benne növény meg rengeteg anubias.Zöld alga van jelen intenzíven a növényeken leginkább. Az üvegen csak nagyon ritkán és kevés jelenik meg.Nekem szintén 2 36w-os cső van felette szűrőböl pedig van hozzá 2darab eheim classic külső 1 darab eheim professional 3as szintén külső és 1 darab nagy belső tehát szerintem ez bőven elég. Ami változott az az hogy régen az akvárium az ablaknak háttal volt tehát a háttér árnyékolt most pedig át lett helyezve úgy hogy sarokba került és oldalt esetleg kap valamennyi természetes fényt kb azóta van.
2011. ápr. 10. 11:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát a szűrésed az teljesen okés :D Akkor szerintem amiatt lehet, hogy több fényt kap az akvárium. Van valamilyen algaevőd? Nekünk van jó pár anci, azok takarítanak szépen. :)
2011. ápr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az ablak felé néző oldalára ragassz, egy fekete foto-kartont, és az egyik neont kapcsold le egy hónapra.

Ha vannak benne nagyobb zöld pamacsok, azt szedd ki kézzel,

és csinálj minden héten valamennyi vízcserét.

2011. ápr. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha lekapcsolom az egyik neont az 1 cső nem lesz kevés a növényeknek?
2011. ápr. 11. 06:38
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 hónapig nem kell, elég 1-2 hét, bár ha csak anubias-ok vannak, azok nem fogják annyira megsínyleni. Így remélhetőleg visszaszorul az alga. De ez a leragasztás tényleg jó ötlet, eszembe se jutott. :)
2011. ápr. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt majd meglátod, ha döglődnek a növények, akkor legfeljebb visszakapcsolod a neont.

Esetleg kipróbálhatod ezt a két csövet:


Sylvania Daylightstar + Sylvania Grolux


[link]


A Daylightstar-on van valami "UV stop" alga gátló bevonat, de azt én még nem próbáltam, mert szerintem drága.

2011. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Esetedben tényleg a természetes fény lesz a hibás. A világítást le ne kapcsold, 2*36 watt KELL 600 literre, még a halak sem látszanak ennél kevesebb alatt.

Ahogy mondták, a természetest kell kiküszöbölni, mert az anubiasok nagyon lassan nővek, alig használnak fel valamennyit a fényből, így mind az algáknak jut, nekik kedvez. Valahogy takard el azt az oldalt!

2011. ápr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*nővek=nőnek
2011. ápr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
Én azt is jó megoldásnak tartanám,ha növényesítenél,vagy tartanál algaevő halakat, garnélákat, esetleg mindet egyszerre.Én a tüskéshínárt és mohaféléket ajánlanám algairtásra,valamint az úszó növényeket.A zöld algát nálam a mollyk és amanók irtották látványosan.Sok hal csipegeti, de úgy vettem észre, hogy a mollyk, guppik, egész nap képesek enni.Ha nem akarsz változtatni a jelenlegi kinézeten akkor világíts rövidebb ideig és csökkentsd a nitrátszintet.A takarás is megoldás lehet,de szerintem jót tesz a növényeknek ha természetes fényt is kapnak.Természetesen csak olyan mértékben, hogy ne jelentsen gondot az alga.
2011. ápr. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!